HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 20 Temmuz 2017

Karşıyaka Rotary 4.0 İçin Buluştu

Magazinizmir
Karşıyaka Rotary Kulubü, haftalık toplantısına Ege Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri, konuk oldu.

Aynı zamanda Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili de olan Sivri, küresel ekonominin sanayi 4.0, tarım 4.0 , sağlık 4.0 ve neslerin interneti (IoT) üzerinde şekilleneceğini belirterek İzmir'in bu yönde daha hızlı hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Kaya Prestige Otel'deki toplantıda Rotaryenlerinsorulalarını da yanıtlayan Sivri, İzmir ekonomisinin beklenenin altında performans gösterdiğini, bu yüzden katma değeri yüksek ürünlerin üretimine ağırlık verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Sanayi 4.0 devriminin şartları bizi zorlayacak, hatta problemler yaratacak. Eğer bu şartlara adapte olamazsanız, bizi çok ciddi sorunlar bekliyor" diye konuştu.

Karşıyaka Rotary Kulübü Başkanı Gaye Berköz de İzmir'in sahip olduğu avantajları da kullanarak üretimde yenilikleri hayata geçirmesi gerektiğini söyledi. Berköz, sanayi devriminin asla ve asla gözardı edilmemesi gerektiğini belirterek, "Yakın bir gelecekte, üretimde her şey değişecek. Bu değişim toplumları, insanların davranışlarını da değiştirecek. Eğer İzmir olarak bu değişimin dışında kalırsak, bugüne kadar yapılan her şey boşa gider. İzmir 4.0haraketi başlatmalı. Bunda öncü olmalı. Bu görev sanayicisinden esnafına, üniversitesinden iş dünyasına, yerel yönetiminden bu kentte yaşayan herkese düşüyor" diye konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN