HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 17 Ekim 2017

Kampana Çalındı, 29'uncu The Bodrum Cup Heyecanı Başladı

Magazinizmir
Akdeniz’in en büyük deniz festivali ve yelken yarışlarından The Bodrum Cup, 16 Ekim Pazartesi günü çalınan kampana ile yelken tutkunlarını 29’uncu kez bir araya getirdi.

Görkemli açılış töreninin ardından Mandalin’de sahne alan sanatçı Melis Dağ, geceye muhteşem sesiyle renk kattı.

Büyük bir heyecanla beklenen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup, 16 Ekim Pazartesi günü Alize yatında saat 17.30’da gerçekleşen karma resim sergisi ile başladı. Serginin ardından The Bodrum Cup Organizasyon Kurulu Trafo’da bir basın toplantısı düzenleyerek etkinlik hakkında bilgiler verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, "29. yıl bizim için çok önemli; devraldığımız bayrakla daha ileriye koşmak için gayret gösteriyoruz. Kurumların verdiği desteğin her sene giderek artması bizleri çok mutlu ediyor. Hedefimiz The Bodrum Cup’ı Akdeniz’in en büyük yelken festivalini yapmak. Sosyal sorumluluk projelerimize önem verip bununla öne çıkmak istiyoruz. Bu doğrultuda artık etkinliğimizde kara aktivitelerine de ağırlık veriyoruz. Bunların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerimizle de öne çıkmak istiyoruz. Bu yıl da Kisebükü'nde "Koyuma Dokunma" etkinliğini gerçekleştirecek, bize kucak açan yarımda ire şeklindeki koya karşı simetrik bir şekilde dizilerek sevgi çemberi oluşturacağız. İnsan ve doğanın birlikte, doğal haliyle güzel olduğunu vurgulayacağız" dedi. The Bodrum Cup’ın ülke turizmine katkıları olduğunun altını çizen Uysal The Bodrum Cup olarak kendilerini bu alanda önemli bir aktör olarak gördüklerini ekledi. The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal etkinlikle ilgili verdiği istatistikler arsında 28 yıldır aralıksız yapılan yarışta toplam 2151 yatı ağırladıklarını söyledi.

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz ise en önemli olgunun sahip olduğumuz değerleri sürdürülebilir bir şekilde muhafaza etmek olduğunu ifade ederek Kisebükü’ndeki yapılaşma tehdidine dikkat çekti.

Muğla Büyükşehir Belediye Deniz ve Kıyı Tesis Müdürü Emre Tümer ise, "Büyükşehir belediyesi adına The Bodrum Cup’a deste olmaktan mutluluk duyuyoruz. Balıkçılıktan geldiğimiz yer bugün bir marka haline geldi. Yarışacak tüm teknelerebaşarılar diliyoruz. Rüzgarları bol olsun" dedi.

Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Niyazi Atare The Bodrum Cup ailesinin üyesi olmaktan gurur duyduğunu söyleyerek, etkinliğin yapıldığı günden beri yat imalatına ve turizme verdiği katkıların tartışılamaz olduğunu vurguladı.

Ana Sponsor Palmarina Bodrum Genel Müdürü Akbulut Kahraman ise, "Beşinci kez ana sponsoru olduğumuz The Bodrum Cup etkinliğine kesintisiz olarak destek oluyoruz. Bu yıl çıtayı yükseltmek istedik. 17 millik uzun bir ayağımız var, yarımadayı dolaşacağız. Final Palmarina Bodrum’da gerçekleştirilecek. 30. yılda altıncı kez destek vermeyi planlıyoruz" dedi.

The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, bayrağı devretmelerinin ardından yaşanan gelişmelerden çok mutlu olduğunu ifade ederek, "29 yıl önce bu işe karar verdiğimizde gulet turizminin gelişim potansiyelini görmüştük. Koylar şahane, personel süngercilik ve denizcilikten gelme yemekleri harika... Bunuyelkenlerle süsleyelim istedik;turizme katkı olsun. Rüzgarı kullanırsak sezonumuzu 12aya çekebiliriz diye düşündük. Her yıl ekim ayında düzenlenen The Bodrum Cup sayesinde Bodrum’un her mevsim güzel olduğunu gösteriyoruz. Seneye hedefi İstanbul’a çekiyoruz. 30. yılı İstanbul’dan başlatmak istiyoruz. Akdeniz’in en büyün yarışı olmak üzere yol çıktık, bunu başaracağız" dedi.

Basın toplantısı sonrasında düzenlenen kokteylin ardından Mandalin’de kampana töreni coşkusu yaşandı. Kampanayı bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi- Deniz ve Kıyı Tesis Müdürü Emre Tümer, The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Niyazi Atare, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi YK Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, ve The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal çaldı. The Bodrum Cup’ın Mandalin’deki açılış konserinde ünlü müzisyen Melis Dağ sahne aldı. Dağ, güzel sesiyle dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.

The Bodrum Cup'ta Hem Heyecan Hem Eğlence Var

The Bodrum Cup’ta etkinlikler hız kesmiyor. 18 Ekim akşamı Marina YachtClub’da saat 21.00’de caz gırtlağıyla dinleyenleri büyüleyen Duygu Soylu sahne alırken, 19 Eylül akşamı Palmarina Bodrum’da saat 21.00’de ünlü orkestra topluluğu Meya dinleyenleri mest edecek. Yarışın ödül töreninin yapılacağı 21 Ekim akşamı ise efsanevi müzik grubu MFÖ sahne alacak. Konserlere dışarıdan katılımda bulunmak için kayıt yaptırmak gerekiyor.

Katılımcılar The Bodrum Cup’ta konserlerin yanı sıra Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi eğlenceli etkinliklerle de keyifli bir festival ortamını paylaşacak.

The BodrumCup’abuyılMuğlaBüyükşehirBelediyesi, BodrumBelediyesi, IMEAK DenizTicaretOdası, BodrumTicaretOdası, BodrumDenizcilerDerneği, TURSAB ve TYF destekveriyor. Ana sponsorun Palmarina olduğu The Bodrum Cup’ta etap sponsorları ise Bodrum-Kisebükü etabıyla TAV Passport, Kisebükü-Bodrum etabıyla Metro Cash &Carry, Bodrum-Yalıkavak etabıyla Anadolu Sigorta ve Yalıkavak-Gümüşlük etabıyla Technogym.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN