HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Mart 2017

Kadınlara Sağlıklı Yaşam Dersleri

Magazinizmir
Rotary 2440. Bölge Federasyonunun, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesinin katkıları ile bu yıl 3.sünü düzenlediği Sağlıklı Yaşam Şenliği’nde hastalıklardan korunma yolları ile sağlıklı ve uzun yaşamın sırları anlatıldı.

Rotary 2440. Bölge Federasyonu Sağlık Komitesinin Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM)’de 2 gün boyunca süren Sağlıklı Yaşam Şenliğinde yaklaşık 600 kişi sağlıklı yaşam hakkında bilgi edindi.

İzmir Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Bedia Salnur, İzmir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kırlangıç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ve Türkiye Kızılay Derneği İzmir Bölge Müdürü Gökay Gök’ün de konuşmacı olarak katıldığı şenliktehastalıklardan korunma yolları ile tedavi yöntemleri anlatıldı. "Sağlık; sadece bireyin vücudunda hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olması; sağlıklı olmak ise, günlük hayattaki işlevlerimizi tam ve eksiksiz olarak yerine getirebilmektir" diyen Sağlık Komitesi Başkanı Meral Çapa 2 gün boyunca süren programın alanında uzman doktorlar tarafından anlatıldığını ifade etti.

Şenlik kapsamında meme kanseri bilinçlendirme erken tanı tedavi, sağlıklı beslenme ve obeziteden korunma, anne çocuk sağlığı ve gebelik izlemi, Alzheimer hastalığı bilinçlendirme, medikal estetik uygulamalar ile hipnoz, homeopati, nefes terapisi ve akupunktur gibi alternatif tedavi yöntemleri anlatıldı. Halkın özellikle de kadınların bu konuda duyarlılıklarından dolayı çok memnun olduklarını ifade eden Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı İsmail Rodoplu “Sağlık Şenliğimizin hazırlanmasında bize destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, yaklaşık 6 aydır büyük emek ve titizlikle bu güne hazırlanan Sağlık Komitesi üyelerimize ve salonumuzun tamamını doldurarak yoğun katılım gösteren duyarlı halkımıza çok teşekkür ediyorum. Umarım şenliğimiz uzun yıllar bu şekilde devam eder" dedi.

2 gün süren Sağlıklı Yaşam Şenliği destek veren kurumlara teşekkür plaketlerinin verilmesiyle sona erdi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN