İzsiad’dan Görkemli Cumhuriyet Kutlaması

Bu yıl 90’ıncısını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla İZSİAD Tarihi Havagazı Fabrikası’nda Cumhuriyet Balosu düzenledi.Tarihi Havagazı Fabrikasında düzenlenen baloda İZSİAD üyelerinin yanı sıra CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu ile ekonomi, sanat, eğitim ve iş dünyasının önemli isimleri yer aldı. Siyasetçilerin ve iş dünyasının buluştuğu gece de muhteşem kareler ortaya çıktı. Ayrıca Atatürk’ün Cumhuriyet'i nasıl kurduğunun anlatıldığı slayt gösterisinde duygu dolu anlar yaşandı. Atatürk’ün sevdiği türkülerin de söylendiği Cumhuriyet Balosu muhteşem görüntülere sahne oldu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. yıldönümünü gururla kutladıklarını ifade eden İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, “Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Türk Milleti kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti'ni huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıkacaktır” dedi.

Bugünün Türkiye’nin miladı olduğunu vurgulayan Küçükkurt" Türk Milleti olarak bize düşen görevin Ulu Önder Atatürk liderliğinde kurulan Cumhuriyetimize sahip çıkıp O’nun ilkeleri ışığında azimle ilerlemektir. Bugün Türkiye’nin miladı, doğum günü; bir bakıma bizlerin de… Doğum günümüz kutlu olsun!"dedi.

Cumhuriyet sevdalısı davetliler Cumhuriyet ezgilerini, kahramanlık türkülerini ve 10. yıl Marşını hep bir ağızdan ve ellerinde Türk bayraklarıyla söyledi. İZSİAD’ın üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği Cumhuriyet Balosu havai fişek gösterisiyle son buldu.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izsiad, izsiad balosu, izsiad cumhuriyet balosu, cumhuriyet kutlamaları izmir, izmir kutlamalar, izmir tarihi hava gazı, izsiad hakkında, izsiad etkinlikleri, alaattin yüksel, mustafa moroğlu