HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 6 Mart 2017

İzmir'in En Baba Meyhanesi "Babayani" Açıldı

Magazinizmir
Başarılı iş adamı Şahin Birer’in sahibi olduğu Babayani Meyhane geçtiğimiz haftasonu Alsancak Kıbrıs Şehitlerinde kapılarını açtı.

76 yıl önce Orhan Veli'nin "Rakı Şişesinde Balık Olsam" dizeleriyle ilk kez hayat bulan Babayani; onlarca yıldır öğrenmiş, bilgilenmiş, ne şairlerin ne alimlerin masasına oturmuş. En sonunda dayanamamış ve şişesini kırmış! Şimdi, bizlere; abartılı aşkın zararını, meyile sohbetin adabını, arkadaşın kıyağını ,eğlencenin yararını... Kısacası her işin bir ayarını, anlatmaya gelmiş...

Babayani; Girit ve Ege mutfağının en güzel örneklerinden oluşan sağlıklı ve leziz menüsü, rakı sohbetleri ve özenle seçilmiş canlı müzik repertuarı birleşince; meyhane kültürünü sevenlerde bağımlılık yaratacak, deniz ürünlerine hayır diyemeyenleri ise müdavimi yapacak bir mekan.

Babayani Meyhane, her gün değişen gün ortası menüleriyle de misafirlerine haftanın her günü keyifli öğle yemekleri hazırlıyor. Müşterilerine; fix menü, alakart ve açık büfe gibi seçenekler sunan mekan, ürünlerinin tazeliği, çeşitliliği ve lezzetinden asla ödün vermeyeceğini önemle dile getiriyor.

 

Rezervasyon İçin: (0232)4219100 numaralı telefondan yer ayırtabilirsiniz. 


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN