Geleneksel Fotoğraf Sergisi 22. Kez Açıldı

İzmir’deki fotoğraf meraklılarınıın buluşma noktası İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin düzenlediği 22. Geleneksel Sergi, Mimarlık Merkezi’nde açıldı.İzmir çapında fotoğraf sanatı adına bir çok başarılı etkinliğe imza atan İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği, 22. Geleneksel Sergi ile fotoğraf tutkunlarını bir araya getirdi. "SON-SUZ/LUK" konulu İFOD 22. Geleneksel Sergi, İFOD üyesi bir çok fotoğraf sanatçısının eserlerini tek çatı altından topladı. "Son", "Sonsuz" ve "Sonsuzluk" gibi üç kavramı içinde barındıran bu felsefi ve soyut kavram, somut görüntülere dönüştürülerek sergilenmeye başladı.

30. kuruluş yılını yaşayan İFOD Yönetim Kurulu Başkanı A. Beyhan Özdemir, sergi hakkında “İFOD’un "GELENEKSEL SERGİLER" fotoğraf projesi ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen bir fotoğraf çalışma türüdür. Dernek üyeleri tarafından oylama ile belirlenen bir tema üzerine bir yıl süren bir çalışma sonucunda ortaya çıkan fotoğraflar izleyicilere buluşturulur. İFOD üyelerinin yapıtlarından oluşan geleneksel sergi, bir seçici kurul tarafından belirlenerek her yılın Ocak ayında İzmir’de açılmaktadır.” şeklinde konuştu.

Yapıtların rumuz ile teslim edildiği sergide dördü İFOD üyesi olan 5 kişilik seçici kurul tarafından seçiliyor. Serginin seçiciliğini Prof. Dr. Yücel Tanyeri, Prof. Dr. Orhan Terzioğlu, Tayfun Kocaman, Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir ve Yrd. Doç. Dr. Sadık Tumay yaptı. Sergi 16 Ocak tarihine kadar İzmir Mimarlık Merkezi / Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde açık olacak ve bir yıl boyunca, başta fotograf derneklerinin bulunduğu yöreler olmak üzere yurdun çeşitli yerlerinde yinelenecek.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği, Yücel Tanyeri, Orhan Terzioğlu, Tayfun Kocaman, Beyhan Özdemir , Sadık Tumay, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti