Esti'den Milli Gurur

Geçtiğimiz sezon Büyük Bayanlar Sutopu 1.Ligi'ni ASSK ve Galatasaray'ın önünde şampiyon bitirerek İzmir'e üst üste ikinci şampiyonluğu getiren ESTİ (Ege Su Sporları ve Tenis İhtisas Kulübü) milli takıma en fazla sporcu veren takım olma gururunu yaşıyor.Türkiye Büyük Bayanlar Sutopu 1.Lig’inde üst üste 2.kez şampiyon olarak İzmir’in gurur kaynağı olan ESTİ’nin kızları hem kulüplerine hem de şehirlerine milli gururu da yaşatacak. 29 Ağustos ve 6 Eylül 2015 tarihlerinde Sırbistan’ın Belgrad ve Becej şehirlerinde, Bayan A milli takımımızın Sırbistan A milli takımıyla yapacağı maçlarda ESTİ, milli takım antrenörü Soykan Üstünkar ve sporculardan Pelin Özdemir, Kübra Kuş, Yağmur Elma, Reyhan Acar, Karya Köse ve Aslı Duman ile temsil edilecek.
ESTİ Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Egeli, "Geride bıraktığımız sezonda kızlarımız gösterdikleri başarıyla milli takıma seçilme şerefine eriştiler. Bizler de onların bu başarısıyla büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Ligdeki en güçlü takım olma iddamızı ardarda gelen şampiyonluklarımızla ispatlamıştık. Şimdi ise bu başarıların ardından milli takıma en çok oyuncuyu veren kulüp olduk. Bütün sporcularımız ve antrenörlerimize Sırbistan karşılaşmalarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. Toplam 15 sporcu ile temsil edilen milli takıma en çok oyuncuyu veren ESTİ, böylece sutopu A milli takımının iskeletini oluşturdu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Büyük Bayanlar Sutopu izmir, izmir Büyük Bayanlar Sutopu, Ege Su Sporları ve Tenis İhtisas Kulübü izmir, izmir Ege Su Sporları ve Tenis İhtisas Kulübü, Soykan Üstünkar izmir, Pelin Özdemir, Kübra Kuş, Yağmur Elma, Reyhan Acar, Karya Köse, Aslı Duman, Hasan Egeli, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti