Efsane Müzik Yarışması İzmir'de

Türk Pop Müzik dünyasında olay! 'Asırlık' olmaya aday, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük müzik festivallerinden Sanremo; artık Türkiye'de.Bu yıldan itibaren her yıl bu unutulmaz festivalin Junior Bölümü Türkiye’de de yapılacak ve Büyük Jüri tarafından seçilecek bir Türk genci, Sanremo’da Türkiye’yi temsil edecek.
Bu yıl 65. yaşını kutlayacak olan, dünyanın en eski müzik festivallerinin başında gelen, Türk müzikseverlerinin 60’lı yıllarda Domenico Modugno, Patricia Carli, Bobby Solo, 70’li yıllarda Adriano Cleentano, Nada, Nicola di Bari, Pappino Di Capri, Iva Zanicchi, 80’li yıllarda Toto Cutugno, Al Bano & Romina Power, Eros Ramazzotti ve daha bir çoklarını tanımasına ve sevmesine neden olan Sanremo Müzik Festivali artık Türkiye’de.

Bir başka deyişle 65 yaşındaki festivalin bu yıl 7.’si yapılacak olan Sanremo Junior’da bu yıl ilk kez bir Türk genci de Türkiye adına yarışacak. Unicampus’un temsilciliğini yürüttüğü etkinliğin genel sanat yönetmeni ve jüri başkanı Tolga Gürdil. Etkinliğin genel koordinatörlüğünü ise Nail Oturgan yürütüyor.
İtalya’da müziğin kalbinin attığı Sanremo’da 4 Mayıs 2016 tarihinde 6-15 yaş grubuna dahil çocukların katılımıyla düzenlenecek “Sanremo Çocuk Solo Şarkı Yarışması”na bu yıl ilk kez Türk çocukları da katılma şansını elde edecekler. Uluslararası bir yarışma olan “Sanremo Junior”da Türk çocuk ve gençleri üç ayrı yaş grubunda (6-9, 10-12 ve 13-15) 20 ülkeden gelen çocuklarla yarışacak.
"Uluslararası VII. SanremoJunior 6-15 Yaş Solo Şarkı Yarışması 1. Türkiye Seçmeleri"ne katılmak isteyen Türk çocukları ve gençleri www.sanremojuniorturkey.com Adresinden yarışmayla ilgili tüm ayrıntıları alabilir, başvuru formunu yine bu adreste bulabilir. Başvurular 25 Mart 2016 tarihinde sona erecek.
Jüri; ilk değerlendirmesini Mart ayı içinde yaptıktan sonra her yaş kategorisinde adayları belirleyecek. Her kategoride büyük jüri tarafından seçilen çocuklar finalde İzmir’de büyük jürinin önünde performanslarını sergileyecek.

10 Nisan 2016 Pazar, İzmir İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde düzenlenecek büyük organizasyonla SanremoJunior Solo Şarkı Yarışması’nda Türkiye finalisti belli olacak.
Uluslararası final'Teatro Ariston' Sanremo’da 4 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek. Ülkemizi temsil eden finalist İtalya’da 'Sanremo Senfoni Orkestrası' eşliğinde canlı performansını sergileyecek.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Domenico Modugno, Patricia Carli, Bobby Solo, Adriano Cleentano, Nada, Nicola di Bari, Pappino Di Capri, Iva Zanicchi, Toto Cutugno, Al Bano & Romina Power, Eros Ramazzotti, Sanremo Müzik Festivali İzmir, İzmir Sanremo Müzik Festivali, Unicampus, Sanremo Çocuk Solo Şarkı Yarışması İzmir, İzmir İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Etkinlikleri