Deri'n Fikirler 4. Deri Tasarım Ve Üretim Yarışması Final Organizasyonunda Geri Sayım Başladı!

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Deri’n Fikirler IV. Deri Tasarım ve Üretim Yarışması”nda finale gelindi.04 Haziran 2014 Çarşamba günü Kaya Thermal & Convention Otelinde gerçekleşecek olan “IV. Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması”nın final organizasyonu için geri sayım başladı.

Deri’n Fikirler IV. Deri Tasarım ve Üretim Yarışması Final Gecesi, 04 Haziran 2014 Çarşamba Gecesi Koreograf Akif Örük’ün organizasyonunda Türkiye’nin tanınmış mankenleri, Didem Soydan, Ebru Öztürk, Merve Büyüksaraç, Elif Ece Uzun ile Rönesans Model Ajans mankenlerinin görev alacağı bir defileye sahne olacak.

Ekonomi Bakanlığı desteği ile, Türk derisinin dünyadaki konumunu sağlamlaştırmak, ülkemizin deri konusunda bir tasarım ve Ar-Ge merkezi olmasını sağlamak amacıyla, deri üretimi ve tasarımı konusunda sektöre genç yeteneklerin kazandırılması için Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından, Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Bölümü ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü’nün işbirliğinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Deri Tanıtım Grubu’nun katkılarıyla düzenlenen 10 finalist takımın yarışacağı “Deri’n Fikirler” Deri Üretim ve Tasarım Yarışması görkemli bir organizasyonla sona erecek.


Didem Gürüzümcü'nün final gecesinin sunuculuğunu üstleneceği yarışmada finalistlerin hazırladığı koleksiyonlar Akif Örük’ün koreografisi ile hazırlanan defilede mankenlerimizce sergilenecek. Yarışma sonrasında ise gerçekleşecek After party’de Dört Car Grubu sahne alacak.
Deri sektörünün gelişmesi ve Türk derisinin değerinin anlaşılmasını amaçladıklarını ifade eden Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko; “2023 hedefine ilerlerken, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak başlattığımız Deri Tasarım ve Üretim Yarışması, Türk deri sektörüne başarılı tasarımcılar kazandırmak, deri sektöründe uygulanabilir özgün fikirler geliştirmek gibi hedefler doğrultusunda, üniversitelerin ve sanayi ortaklığının neticesinde Türk derisinin değerinin tüm dünya tarafından anlaşılmasını sağlayabilecek bir yarışma düzenliyor olmaktan dolayı çok memnunuz” dedi.

10 finalist takımın, yarışmanın hazırlık süreci boyunca azimle çalıştıklarını belirten Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tahiroğlu; “Bu sene dördüncüsünü düzenlediğimiz Deri Tasarım ve Üretim Yarışması’nda sona yaklaştık. 10 finalist takımlar, bu süreçte tüm gayretlerini sergiledi. Tasarımcıların yaratıcılıklarıyla hayal ettikleri deriler, üretim aşamasında mühendislik öğrencilerinin teknik bilgileriyle buluştu” dedi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Derin fikirler deri ve tasarım yarışması, derin fikirler, deri, ege deri, deri ihracatçıları