Çeşme Marina’da Caz Rüzgarı’na Birsen Tezer Geliyor

Alaçatı’dan bu yıl marinaya taşınan Caz Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festivalin 3 Mayıs Cumartesi akşamının konuğu bu kez ünlü sanatçı Birsen Tezer.3 Mayıs’ta Çeşme Marina’da sahne alacak olan Birsen Tezer caz severlerle buluşacak. İlki 2011 senesinde Ekim ayında Alaçatı’da gerçekleştirilen ve 2012 yazında Alaçatı ile Bodrum’da aynı anda devam eden, Türk caz dünyasına yıllarca emek vermiş solist ve enstrümantalistlerin yer aldığı Jazz Rüzgarı bu yılda Çeşme Marina’da iki ay boyunca ülkemizin yetiştirdiği en değerli caz sanatçılarını caz severler ile buluşturuyor.


Marinada 2 ay boyunca caz rüzgarı esecek

Çeşme’nin marka tanıtımında büyük katkı sağlayan aylar süren festival bu senede Çeşme Marina’da caz severlere keyifli anlar geçirtiyor.. 5 Nisan – 7 Haziran 2014 tarihleri arasında planlanan ve müzik koordinatörlüğünü Ayhan Öztoplu’nun üstlendiği Jazz Festivali ,her hafta ünlü bir caz sanatçısını ağırlamaya devam ediyor.


Buğra Özçetin “Çeşme caza doydu”


Festivalin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan 15 Eylül Kıraathanesi sahibi ve Jazz Rüzgarı’ nın organizatörü Buğra Özçetin geleneksel hale getirdikleri festivale gelen tepkilerden çok memnun olduklarını belirterek “Caz müziğini seven insanlar konserlere yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu yıl Çeşme’de birbirinden değerli caz sanatçılarını ağırlamaya devam ediyoruz. Festivale ilgi büyük .Caz müziğinin günümüzdeki eşsiz sesleri iki ay boyunca her hafta Çeşme Marina’da caz severlere unutulmaz konserler vermeye devam edecek ” dedi.

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER çeşme caz festivali, çeşme marina, birsen tezer konseri, birsen tezer, konser, festival, buğra özçetin, alaçatı, magazin izmir