HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 22 Mart 2018

Alternatif Müzik Sahnesi Yepyeni Bir Sesi Selamlıyor!

Magazinizmir
Melis Güven'in Türkçe sözlü ilk çalışması olan, "Hiç Olmuşsun" pastel tonlarında eklektik bir yolculuk vadediyor!

Dinleyiciyi mecazi bir şekilde yeni yollara sürükleyen Melis Güven, sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi ise Eren Erdol’a ait olan "Hiç Olmuşsun” şarkısıyla hayalperest dinleyicilere, hayal ettiği ses manzaralarını sunarken sıcak iklimler ile olan bağı sorgulamamızı sağlıyor.

Görkemli ve melankolik temaya sahip şarkı, ince ama aynı zamanda 'zemin üzerinde derin bir iz' bırakacak kadar çarpıcı bir yolculuk yaşatıyor. Bu yolculuğun görsel karşılığı Hakan Sarı’nın ve Ali Kalyoncu’nun görüntü yönetmenliğinde kliplendirilirken İğneada Longoz Ormanları’nda çekilen video klibin yapımcılığı ise Gürkan Şerbetçi’ye ait.

Kısa bir zaman önce prodüktör Eren Erdol ile yeniden bir araya gelen Melis'in, Türkçe sözlü ilk single çalışması olan "Hiç Olmuşsun" isimli şarkısı İstanbul - Barselona - Los Angeles arasında geçen kayıt ve prodüksiyon sürecinden sonra Epic İstanbul/Sony Music etiketiyle bugün müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Melis Güven Hakkında

19 Ağustos 1985 Yalova doğumlu Türk vokal ve söz yazarı olarak kariyerine devam eden Melis Güven, İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nden sonra üniversite hayatını ise İTÜ Devlet Konservatuarı'nda tamamlamıştır. Eren Erdol ile beraber yayınladıkları ve içerisinde Kaan Düzarat ve Avusturyalı Electro Swing sanatçısı Roland Schwarz'ın remixleri bulunan "The Outsider" adlı kısa çalar büyük beğeni kazanmıştır.

FACEBOOK İLE BAĞLAN