Alsancak’a Gönül Verenler Ödüllendirildi

Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘İzmir’e ve Alsancak’a Emek Verenler’ ödül töreni Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.İzmir’in tarihsel, sosyal ve kültürel yönden en önemli semti olan Alsancak’a katkı sağlayan, hizmet veren kişilere Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği tarafından ödül verildi. Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi, vefa dolu bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği'nin düzenlediği ‘Alsancak'a Emek Verenler Ödül Töreni’ semtin seçkin insanlarını bir araya getirdi. Yıllardır Alsancak'a hizmet veren, mekanlarıyla semte katkıda bulunan isimlere ödül verildi.

Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dilek Olcay, seçim yapmakta çok zorlandıklarını belirterek, “Bu şehre hizmet etmek farklıdır. Ödül alan kişiler bizim için çok önemli. Onların en büyük özellikleri verdikleri hizmetlerdir 15 yıldır bir semt derneği olan bu derneği yaşatmak kolay olmadı. Hepimiz çok emek verdik, daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'a da her zaman yanımızda olduğu için kendisine teşekkür ederiz” dedi.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, insanların değer buldukları oranda geleceğe umutla bakacaklarını ifade ederek, ödül alanları kutladı. Tartan Alsancak’ta yaşadığını ve Alsancak’ın değerlerine katkı koymaya çalıştığını ifade ederek, “Alsancak kentin kılcal damarı, ben de göreve geldikten sonra Alsancak’ın kimliğini öne çıkarmak için çalışıyorum, 20-25 yıldır yapılamayan hizmetleri yaparak Alsancak’a kazandırdım. Işıl ışıl sokaklar, kalite olarak, ekonomik olarak üst düzeye çıkmış işletmeler sadece Alsancak için Türkiye için de bir kazanım. Ancak yasalardan kaynaklanan sıkıntılar da var. Sokaklar sadece Konak Belediyesi’ne, cadde, meydan ve bulvarların denetimi maalesef İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Buradaki sorunları da işbirliği içinde çözmeye çalışıyoruz. Alsancak’a katkı koyan, ödül alan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.


Düzenlenen törende şu isimlere ödül verildi:
Dr. Abidin Bayraktaroğlu, İKSEV Başkanı Filiz Sarper Eczacıbaşı, Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, Prof. Dr. Saffet Mutluer, İzmir Kukla Günleri Festivali Başkanı Selçuk Dinçer, İtalya Konsolosluğu Kültür Ateşesi Livio Angelisanti, Gazeteci Mustafa Oğuz, Alsancak Muhtarı Hicran Akuzun, La Cigale Sahibi Joe Kohen, Beyoğlu Bakkaliye Erol Özbayraktar, Galeri Hediye’nin Sahibi Murat Sarda’ya plaket verildi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği, İzmir’e ve Alsancak’a Emek Verenler’ ödül töreni, Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, İzmir Alsancak