HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 12 Ekim 2017

21. Peron'la KTK'da Nostaljik Esintiler

Magazinizmir
Kültürpark tenis kulübü 21.Peron efsanesini ağırladı.

İzmir’de 1973 yılındakurulan, 1979’da müziğeverdikleriuzunaranınardından 2013 yılındayenidenbirarayagelen 21. Peron gurubu, KültürparkTenis Kulübü’nde (KTK) verdiği konserle İzmirli müzik severleri eski ve yeni parçalarıyla buluşturdu.11 Ekim çarşamba akşamı gerçekleşen konser, müziğe gönül vermiş 250 İzmirliyi bir araya getirdi.

11 Temmuz 1973’te, Konak 11 numaralıotobüsdurağında Alp Gültekin, Seyhan Eriş, Halil Yıldırım, Andreas Wildermann, Aron Şerez ve Haluk Öztekin tarafından kurulan, o günden sonra müziğe ara verdikleri 1979 yılına kadar yalnızca İzmir’de konserler veren dönemin popüler grubu 21. Peron, yıllar sonra İzmirli müzik severlerle KültürparkTenis Kulübü’nde yeniden buluştu..

44 Yıllık Yolculuk

21. Peron grubu üyeleri, 44 yıllık müzik yolculuğunda pek çok başarıya imza attı. 1979 yılında Eurovision’da halk oylamasıyla Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanan grup, daha sonar siyasi sebeplerden ötürü Türkiye’nin yarışmadan çekilmesiyle bu büyük organizasyonun kapısından dönmüştü. Daha sonar mesleki kariyerlerine ağırlık verme kadına müzik yaşantılarını sonlandıran grup üyeleri, 35 yıl sonar mesleklerinde de en az müzikte olduğu kadar başarılı olarak yeniden bir araya geldiler. Bugün yeniden sahnelerde rüzgar gibi esen 21.Peron üyelerinden Diş Hekimi Erden Erdemdavul, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Gökhan Akçay basgitar, Ortopedi Uzmanı Doç. Dr. Haluk Öztekin gitar, Dahiliye Uzmanı Dr. Andreas Wildermann tuşlu çalgılar, Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Alp Gültekin keman, viyola ve Dermato kozmetik Uzmanı Ahmet Saka İfis vokalde yer alıyor.

KTK Yönetim Kurulu Başkanı Server Uyaroğlu, İzmir müzik tarihinde önemli yer tutan 21. Peron’u ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, "KTK, yalnızca bir tenis kulübü olarak değil, sosyal ve kültürel açıdan da İzmir’de çok önemli bir yere sahip. Bu misyonumuz çerçevesinde, İzmir’de kurulduktan sonar büyük başarılara imza atan 21.Peron grubunu kulübümüz çatısı altında yeniden İzmirlilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN