"Yerli Yersiz" Kabare

Hollanda Kraliyet Tiyatro oyuncusu Nilgün Yerli, "Yerli Yersiz" isimli kabaresi ile İzmirli sanatseverler ile buluştu.Sanatın evrensel birleştiriciliğini kullanarak, ön yargılarla savaşmayı, eğlendirirken düşündürmeyi, farklılıklarla sevmeyi seyirciyle paylaşan Nilgün Yerli, "Yerli Yersiz" kabare gösterisinin doğu turnesini tamamladı. Gösterinin ikinci turnesiyle İzmir'den Anadolu'ya açılmaya devam edecek. Gösteri, İzmir'deki Sabancı Kültür Merkezinde tiyatroseverler ile buluştu.

Hollanda'da 50 etkili Türk arasında oyuncu ve yazar olarak yer alan sanatçı Nilgün Yerli, "Farklılıklarımızla Biriz" diyerek, sanatın birleştirici gücü ile Adem ile Havva'dan günümüze kadın - erkek ilişkilerini tüm çıplaklığı ile sahneye koyuyor. Zor anlarda sığınılan ve insanları birbirine bağlayan sanat, bu kez Nilgün Yerli'nin gözünden seyirciyi etkisi altına alıyor. Oyun boyunca seyirciyle interaktif bir etkileşim içinde olan sanatçı, ilk kez Zorlu Performans Gösteri Sanatları Merkezi'nde sergilediği ve doğu turnesinin ardından büyük beğeni alan gösterisi ile Anadolu seyircisinin karşısına çıkmaya devam edecek.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Hollanda Kraliyet Tiyatrosu, Nilgün Yerli, Sabancı Kültür Merkezi İzmir, İzmir Sabancı Kültür Merkezi, Zorlu Performans Gösteri Sanatları Merkezi, İzmir Etkinlikleri, İzmir kültür sanat