Yaşar Üniversitesi'nde Düzenlenen En Anlamlı Konser

Yaşar Üniversitesi’nde Ege Innerwheel Kulübü öncülüğünde Talia Özlem Baltacılar, piyona resitaliyle sanatseverlerle buluştu. Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenen konserde Baltacılar, Wolfgang Amadeus Mozart, Johannes Brahms ve Ahmet Adnan Saygun’un eserlerini seslendirdi.Konserin geliri ise İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Bölümü’ne acil ihtiyaçlar için bağışlanacak. Ege Innerwheel 2013-14 Dönem Başkanı Melek Güsar, amaçlarının hem hasta çocukların tedavilerine katkıda bulunmak, hem de yetenekli genç sanatçıları desteklemek olduğunu söyledi.

Talia Özlem Baltacılar kimdir?
1980 yılında İzmir’de dünyaya gelen Baltacılar, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı dereceyle bitirdikten sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) piyano üzerine aldığı eğitim ile uzmanlaştı. 2004 yılında Yüksek Lisansı ve 2010 yılında ise piyano alanında Doktora tezini tamamlayan Baltacılar, çok sayıda senfoni orkestrası eşliğinde konserler vermiştir.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İclal Kardıçalı, Melek Güsar, Talia Özlem Baltacılar, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, talia özlem baltacılar, dokuz eylül üniversitesi devlet konservatuvarı, yaşar üniversitesi, en anlamlı konser, Ege Innerwheel Kulübü, izmirdeki piyano resitalleri, hasta çocuklar yararına yardım konserleri