Türkan Işık Sanat Severler İle Kilisede Buluştu

Çeşme Aya Haralambos Kilisesi Türkan Işık Resim Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor.İzmir’li tanınmış ressam Türkan Işık,doğa tutkusunu resmettiği tablolarıyla izleyenleri adeta büyülüyor. Sanatçının toplam 28 eserden oluşan özel çalışmaları Çeşme tarihi Aya Haralambos kilisesinde 7-17 temmuz tarihleri arasında sanat severlerin beğenisine sunuluyor.

Eski evleri tablolarında ölümsüzleştiren sanatçı, doğa tutkusunu çalışmalarına yansıttığını söylüyor. 1980-85 yılları arasında İzmir Devlet Resim ve Heykel Atölyesinde sanat hayatına başlayan ressam Türkan Işık,2005 yılına kadar Şeref Bigalı atölyesinde çalışmalarına devam etti.Ağırlıklı olarak yağlı boya çalışmalara imza atan sanatçı, sulu boya ve pastel çalışmalardan da ayrı bir haz aldığını söylüyor.Sanatçı için resim bir yaşam biçimine dönüşmüş. Baktığı ve gördüğü her şeyi tuvalde yorumlama arzusunu taşıyan sanatçıyı sergisi süresinde hayranları ve dostlarıda yalnız bırakmadı.Sanatçnın çalışmaları 17 temmuz tarihine kadar görülebilecek.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Türkan Işık, Sanat, Sanat Sever, Çeşme, Aya Haralambos Kilisesi, Resim Sergisi, İzmir, Doğa Tutkusu, Eser, İzmir Devlet Resim Ve Heykel Atölyesi, Şeref Bigalı