Selçuk Yaşar Resim Müzesi Ve Sanat Galerisi’nde Hayati Misman Resim,Gravür,Metal Kolaj Sergisi

Baskı Resim konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden olan Hayati Misman’ın eserleri 03 Nisan 2014 tarihinde Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açılıyor.İçinde yaşadığı toplumdan esinlendiği, onlardan algıladığı içinde bulunduğu koşullara yorum getirdiği, kendi ideolojik bir yapısı varsa onun savaşını verdiği bir durumu kendine göre yorumlayıp tekrar topluma sunan ve doğanın değil kendi doğasının biçimlerini resmetmeye çalışan sanatçının, 33 eserinden oluşan resim, gravür, metal kolaj sergisi 03 Nisan – 03 Mayıs 2014 tarihleri arasında Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Hayati Misman Kimdir?

1945 yılında Konya'da doğdu. 1968 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü'nü bitirdi. 1970'de Milli Eğitim Bakanlığının açtığı sınavı kazanarak ihtisas için yurt dışına gönderildi. 1975 yılında Kassel Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'ni bitirdi ve akademide "Graphic Design" alanında ihtisas yaptı. 1975 yılında yurda dönerek Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Eğitimi Bölümü'nde göreve başladı. 1984 yılında aynı üniversitede sanatta yeterlilik, 1987 yılında da Doçent ünvanını aldı. 1987 – 2001 yıllarında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde öğretim üyeliği yaptı. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi’ne geçerek profesör oldu. 2005 yılında aynı kurumdan emekli oldu. Halen Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.
Baskı Resim konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden olan sanatçı, onu yurt dışında olmak üzere ellinin üzerinde kişisel sergi düzenledi. Yunanistan - Abdi İpekçi Dostluk ve Barış Ödülü ile Mısır’da düzenlenen 16. Uluslararası Akdeniz Bienali Ödülü de olan, on beş ödül kazandı.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Hayati Misman, selçuk yaşar resim müzesi, selçuk yaşar resim ve sanat galarisi, kültür sanat, magazin izmir, izmir magazin haberleri