Roya'dan Sonra Şimdi Rüya Geliyor

Roya'dan sonra Rüya için çalışmalar başladı.Geçtiğimiz yıl çekilen Roya, Türkiye ve dünya çapında elde ettiği başarının ardından çalışmalarına hız veren Alper Akdeniz, Rüya adlı kısa filminin hazırlıklarını bitirmek üzere.

Afganistanlı bir çiftin kaçak yollarla Avrupa’ya gitmeye çalışmasını konu alan Roya, geçtiğimiz günlerde Amerika’nın Boston eyaletinde mansiyon, Fas’ta da ‘‘En İyi Film Ödülü’’nü kazandı. Roya, bu hafta da Silhuette Kısa Film Yarışması’nda ‘‘En İyi Film Ödülü’’nü kucakladı. Akdeniz’in Roya’sı toplam altı ödül ve yirmiden fazla festivale katılarak izleyicisiyle buluştu.
Grafiket Adworks Reklam Ajansı Başkanı Görkem Bozkır, “Alper Akdeniz, İzmir’den dünya penceresini aralamış bir yönetmen. Grafiket olarak yıllardır İzmir’e özgü neredeyse her şeyin içinde yer alıyor ya da kendi projelerimizle bu şehre hak ettiği değeri kazandırmaya çalışıyoruz. Alper ile yollarımız Rüya ile birleşti. Projeyi duyduğumuz andan itibaren de kesinlikle içinde olmamız gerektiğine karar verdik. Rüya için birçok yerden sponsorluk alıyoruz ve haziran sonuna kadar da filmi bitirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Alper Akdeniz, “Hayatın bütün olumsuzluklarına direnmeyi seçen bir köy öğretmeninin dönem hikayesi Rüya. Kitapla aşkın, aşkla ateşin iç içe geçtiği; bizden ve bize bir o kadar da uzakmış gibi görünen bir yaşam konu ediliyor.” dedi. 6 aydan fazladır üzerine çalıştığını belirten Akdeniz, bugüne kadar İzmir’de ve çevre illerde birçok köy gezmiş. Doğru mekanı bulmak için elliden fazla köyde incelemeler yaptığını söyleyen yönetmen, artık hazırlıkların bitme aşamasına geldiğini ve çok yakın bir zamanda çekimlerine başlayacaklarını söyledi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Roya, Rüya, Türkiye kısa film festivali, dünya kısa film festivali , Alper Akdeniz, Afganistan, Avrupa, Amerika, Boston, Fas, Silhuette Kısa Film Yarışması, Grafiket İnteraktif Reklam Ajansı, Görkem Bozkır, İzmir, izmir etkinlikleri, izmir kısa film, izmir cemiyeti