Ramazan Keyfi Optimum'da Yaşanır

Her yaş grubundan kadın, erkek ve çocuklar için birbirinden özel gösteriler, ikramlar ve aktiviteler hazırlayan İzmir Optimum’da geleneksel Ramazan’lar yeniden yaşanacak.Ziyaretçiler Ramazan davulcusu ile karşılanacak
Kültür mirasımız olan geleneksel etkinliklerle Optimum’da buluşan ziyaretçiler, unutulmayacak anlar yaşayacak. Optimum Outlet’te Ramazan davulcusu ile karşılanan ve her iftar saatinde Osmanlı şerbeti ikram edilen ziyaretçiler, eski dönem giysileri ile dolaşan Katip ve Katibe eşliğinde adeta zamanda yolculuk yapacaklar.

Semazen Gösterisi Büyüleyecek
İlki 29 Haziran’da gerçekleştirilecek olan semazen gösterisi ile Optimum Outlet, her Pazar hafızalardan silinmeyecek görsel bir şölene sahne olacak.

Karagöz ve Hacivat Optimum’da
Çocukları da unutmayan Optimum, gelenekleri yeni nesillere aktarmak için Ramazan boyunca sayısız etkinliğe imza atacak. 28 Haziran Cumartesi günü Karagöz –Hacivat Gölge Tiyatrosu, Kukla Tiyatrosu ve İllüzyon Gösterisi, ziyaretçileri eski ramazan günlerine götürecek.
Bayan fasıl grubu
Bayrama kadar ziyaretçilerine keyifli saatler yaşatacak olan Optimum, bayanlardan oluşan ve her gün sahne alacak fasıl grubu ile misafirlerine müzik ziyafeti sunacak.
Sanatçı İlknur Güçlü’nün, tezhip ve minyatür sanatına ait değerli eserleri de 1-6 Temmuz tarihleri arasında Ramazan’a özel sergide Optimum’da sanatseverlerle buluşacak.


 

 


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ramazan Keyfi, Ramazan Etkinlikleri, Özel Gösteriler, İkramlar, Aktiviteler, Optimum, Ramazan Davulcusu, Kültür Mirası, Optimum Outlet, Katip, Katibe, Semazen Gösterisi, Karagöz ve Hacivat, Bayan Fasıl Grubu, İlknur Güçlü