Nif'e Rotary Desteği

Nif Dağı (Olympos) Araştırma ve Kazı ekibi 9 sezondur İzmir'de Arkeolojik çalışmalarını sürdürmekte ve alışmalara Kazı Başkanı olarak İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Dr. Elif Tül Tulunay öncülük etmektedir.Kazı evinin önemli eksiklerinden birisi olan depo rafları için arayışlarını sürdüren ekibe sevindirici haber İstanbul'dan geldi. Ekibin arayışları uzunca bir süredir sonuç beklerken İstanbul Fındıklı Rotary Kulübü Başkanı Suat H. Arslan ve yönetim kurulu konuyu duyunca dayanamadı ve yardım elini uzattı. Önceki gün gerçekleştirilen ziyaretle kazı evini inceleyen ve kazı alanlarında Prof. Dr. Elif Tül Tulunay tarafından bilgilendirilen ekip kısa süreli gezi sonrasında açılışı gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasında İstanbul Fındıklı Rotary Kulübü Başkanı Suat H. Arslan '' Çalışmalarıyşa bilimsel dünyaya ve tarihsel zenginliklerimize önemli katkı sunan değerli hocamız Prof. Dr. Elif Tül Tulunay ve bakanlık temsilcimize ufak hediyelerimiz olacak, umuyoruz ki ülkemiz kültür mirasına ışık tutan çalışmalar Nif Dağı'nda sürdürülmeye devam eder'' dedi. İstanbul'dan yaklaşık 20 kişilik bir kafileyle İzmir'in Torbalı ilçesi ile Buca sınırları arasında kalan Dağkızılca köyüne gelen Rotary ekibi açılış ardından yapılan kutlama ile ziyaretini sonlandırdı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Nif, Rotary, Nif Dağı (Olympos) Araştırma ve Kazı ekibi, İzmir'de Arkeolojik çalışmalar, İstanbul Üniversitesi, Prof. Dr. Elif Tül Tulunay, İstanbul Fındıklı Rotary Kulübü Başkanı Suat H. Arslan