Neşe ve Karikatür Müzesi'ndeki Sergi'ye İlgi Büyük!

Sergi, 22 Temmuz’a kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek. Konak Belediyesi, Neşe ve Karikatür Müzesi’nde geçtiğimiz günlerde sonuçlanan 1. Uluslararası İzmir Konulu Karikatür ile 1. İzmir Mizahi Nesne Yarışmalarında derece elde eden ve sergilenmeye değer bulunan eserler beğeniye sunuldu.Serginin açılışına; Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nin ‘1. Uluslararası Akdeniz Gençliği Forumu’ nedeniyle İzmir’de bulunan Fransa, İtalya, Cezayir ve Tunus’tan gelen konuk öğrenciler ile Tevfik Fikret Lisesi öğrencileri ve sanatseverler katıldı.

Akdeniz ülkelerinden konuk olan 18 öğrencinin sergiyi ve müzeyi görmesini istediğini belirten Tevfik Fikret Lisesi Müdürü Mehmet Ali Atakan, “Neşe ve Karikatür Müzesi Akdeniz ruhunu yansıtan bir müze. Ortak paydamız Akdeniz. Öğrencilerimizin İzmir konulu karikatürleri yakından incelemelerini istedik. Bizim amacımız; Akdeniz gençlerinin birbirlerini ve kültürlerini tanımaları, ortak değerler üzerine uzlaşmaları birincisini gerçekleştirdiğimiz ‘Uluslararası Akdeniz Gençliği Forumu’ hem kendi öğrencilerimize hem de konuk öğrencilerimize çok büyük katkısı oldu. Tevfik Fikret Lisesi mezunu olan ve bizi burada konuk eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a teşekkür ederiz” diye konuştu.

Konuk ve Tevfik Fikret Liseli öğrencilerle Neşe ve Karikatür Müzesi’nde bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “Akdenizli gençlerle Akdeniz mizahı konseptli müzemizde bir arada olmak ve sergi açılışımızı Akdeniz ülkelerinden gelen gençlerle yapmaktan çok mutlu oldum. Bu buluşmaların artarak devam etmesini dilerim” dedi. Özellikle Mizahi Nesne Yarışmasında derece elde eden ve sergilenmeye layık bulunan eserler izleyenlerin büyük ilgisini çekti.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER neşe ve karikatür müzesi, neşe ve karikatür müzesi sergisi, hakan tartan ziyaretleri, izmir neşe ve karikatür müzesi, dr hakan tartan, izmir mizahi nesne yarışması