Nazım Hikmet'i Anlatan 'Yaşamaya Dair' Tiyatro Oyunu İzmir'de

Yaşamaya Dair Tiyatro Oyunu 18-20 Aralık’ta Sabancı Kültür Sarayında izmirli tiyatro severlerle buluşacak.Genco Erkal’ın Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü olan “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” adlı müzikli gösterisi başlıyor.

Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıldönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyunda, Tülay Günal da oynuyor. Piyano ve viyolonsel eşliğinde oynanacak oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendirilecek. Ağırlıklı olarak ozanın Bursa Cezaevindeki yaşamını, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.

Yaşamaya Dair Tiyatro Oyunu

18-20 Aralık 2013 – 20:30

Yer: Sabancı Kültür Sarayı

Biletler Biletixde

Bilet Fiyatları : 1. Kategori - 50.50 TL Tam-35,50 TL Öğrenci

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER nazım hikmet, nazım hikmet kimdir, nazım hikmetin hayatı, nazım hikmet oyunları, yaşamaya dair tiyatro oyunu, izmir kültür sanat, izmir 2013 etkinlikleri, izmir aralık ayı etkinlikleri, izmirde tiyatro, genco erkal oyunları, genco erkalın yönettiği oyunlar, genco erkal kimdir, sabancı kültür sarayı etkinlikleri, sabancı kültür sarayı nerededir