HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 14 Ocak 2017

Müzikli Çocuk Oyunu ''Ormanın Kahramanları'' Bugün Sahnede!

Magazinizmir
Eğlence dolu müzikli çocuk oyunu Ormanın Kahramanları, bugün Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde sizlerle buluşuyor!

Konak Belediyesi’nin düzenlediği, Artistik İşler Sahne Sanatları tarafından oynanan bu ücretsiz oyun, hem çocuklarınıza hem de size keyifli vakitler sunmaya hazırlanıyor.

Tarih : 14.01.2017

Saat : 13:00

Giriş : Ücretsiz

Yer: Selahattin akçiçek Kültür Merkezi

Yazan : Melih Aydoğmuş

Yöneten : Hülya Savaş

Oyunun Konusu

Oyun Doğa isimli ana karakterin ormanda kaybolmasıyla başlar. Üzgün bir ağacı fark eder ve ağaçla konuştuktan sonra oduncunun onu keseceğini öğrenir. Ağaç, bu yüzden çok mutsuzdur. Doğa, ağaca yardım etmek ister ve oduncuyu ağacı kesmemesi için ikna etmeye çalışır. Ancak başarısız olur.

Sonunda Doğa’nın ısrarlı çabalarına dayanamayan oduncu, Doğa’ya ağacı kesmemek için 2 şartı olduğunu belirtir. Kraliçe Arı’nın bal peteğini ve Ulu Kartal’ın tüylerden birini getirmesi halinde ağacı kesmekten vazgeçeceğini söyler. Bu sırada oyuna Bay Sincap ve Tırtıl da dahil olur ve Oduncu Amca’nın verdiği görevlerde Doğa’ya yardım etmek isterler. Doğa, Bay Sincap ve Tırtıl; Oduncu Amca’nın verdiği görevleri yerine getirmek ve ağacı kurtarmak için yola koyulurlar.

Doğayı ve ağaçları korumanın yanında arkadaşlık olgusunun da sıklıkla işlendiği oyunda, 3 arkadaş Kraliçe Arı ve Ulu Kartal’ın verdiği görevleri yerine getirirler ve sonunda dostları ağacı kurtarmayı başarırlar.

Oyunun Amacı

Ormanın Kahramanları isimli müzikli çocuk oyunu, Doğa adındaki küçük bir kızın ormanda kaybolmasıyla kendini maceraların içinde bulmasını konu edinmektedir.
Oyunda doğa ana karakterinin yanında Ağaç, Bay Sincap, Oduncu Amca, Tırtıl, Kraliçe Arı ve Ulu Kartal karakterleri bulunmaktadır.
Ancak bu karakterden sadece Bay Sincap ve Tırtıl tüm oyun boyunca ana karakter Doğa’ya eşlik etmektedir. Oyunun asıl amacı, doğa ve ağaç sevgisini çocuklara aşılamaktır. Çocukların oyuna olan ilgisini arttırabilmek için sıklıkla şarkılar kullanılmıştır.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN