Muhşem İllüstrasyon Çalışması

Lise yılları boyunca arkadaşları mavi tükenmezlerle defterine hocanın söylediklerini not alırken o bir şeyler çizmeye başladı.O günden beri mavi kalemi elinden bırakmadı ve şimdi çizim tutkusuyla ortaya koyduğu gayet başarılı illüstrasyonlarla kariyerine devam ediyor Parisli genç sanatçı Helena Hauss.
Genellikle 100cm x 70cm gibi geniş alanlarda çalışan sanatçı tipografilerden dokulara, ufacık detaylara kadar çalışmalarının tamamını “Büro kalem” olarak bilinen, ofislerde yaygın olarak kullanılan top uçlu tükenmez kalem ile oluşturuyor. Eskiden beri mavi renge bir hayranlığı olduğunu belirten Helena, yıllar içinde başka metotlarla da çalışmayı denediğini ancak hiçbirinde kendisini alışkın olduğu tükenmez kalemdeki gibi rahat hissetmediğini ekliyor. Bir dönem bu metot farklılığı dolayısıyla “gerçek bir sanatçı” gibi hissedemediğini de gizlemeyen Helena, sonrasında bu kalemlerin kullanımında yükselen bir trendin farkına varınca da rahatlamıştır. Çizmeye devam etmiş ve her bir noktasında dinamizmi, gençliği, coşkuyu gözlemlemenin mümkün olduğu; capcanlı çalışmalarıyla Helena Hauss.

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İllüstrasyon Çalışması İzmir, İzmir İllüstrasyon Çalışması, Helena Hauss İzmir, İzmir Helena Hauss, tipografi izmir, izmir tipografi, sergi resimleri izmir, izmir sergi resimleri, izmir kültür sanat, kültür sanat izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı