Mozart Akademi’den Piyano Festivali

İzmirli opera sanatçısı İlhan Cinpir'in yönettiği Mozart Akademi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Piyano Festivali ve 1. Uluslararası Piyano Yarışması 3 gün süren muhteşem mücadelenin ardından son buldu.111 yarışmacı mücadele etti

İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen 1. Uluslararası Piyano Festivali’nde 0 – 11 ve 12 – 20 yaş aralıklarında 66, 1. Uluslararası Piyano Yarışması’nda ise 9 – 11, 12 – 14 ve 15 – 20 yaş gruplarında 45 olmak üzere toplamda 111 genç yetenek yarıştı.

Yeni yetenekler keşfediliyor

Aralarında Fransa, Rusya, Azerbaycan, KKTC ve Norveç’ten yarışmacıların bulunduğu organizasyon sayesinde piyanonun yeni yeteneklerini keşfetme şansı bulduklarını ifade eden İlhan Cinpir, Mozart Akademi olarak gelecek yılın çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

Emanet eden ailelere teşekkür

Bu tip organizasyonların sanata yeni başlayan çocuklar için oldukça faydalı olduğunun altını çizen Cinpir, “İzmir’de güzel bir başlangıç yaptık. Festival ve yarışmamızın yanı sıra opera, koro, bale faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Çocuklarını bize emanet eden ailelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Yüksek katılım memnun etti

İlk olmasına rağmen katılımın yüksek olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Mozart Akademi kurucularından Fatma Cinpir ise, üç gün boyunca süren organizasyonda birbirinden yetenekli yarışmacıları izlemekten zevk aldıklarını belirterek organizasyona destek veren Balçova Rotary Kulübü’ne, öğrencilerin hocalarına ve ailelerine teşekkürlerini sunduklarını söyledi. Festivalin sonunda aralarında ünlü piyanist Cem Babacan’ın da bulunduğu jürinin belirlediği yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Mozart Akademi İzmir, Piyano Festivali izmir, İlhan Cinpir, İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, KKTC izmir, opera izmir, koro izmir, bale izmir, Fatma Cinpir, Cem Babacan, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti