Lidya Sergisi Tam Not Aldı

İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nin destekleriyle yaşama geçirilen, İzmirli Ressam ve Heykeltraş Canan Onural'ın kişisel sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayında düzenlenen "Karun Kadar Zengin - Bir Lidya Efsanesi" başlıklı karma sergide sanatçının resim, rölyef ve heykellerinden oluşan 18 eseri ziyaretçilerden tam not aldı.

Ressam ve Heykeltraş Canan Onural, Lidya kültürünün İzmir'in bir parçası olduğunu ve bu kültüre hak ettiği değeri kazandırmak için bu temayı seçtiğini belirtti.

Her eserin Lidya kültürünün bir parçasını yansıttığını ifade eden Onural, serginin ilk açılışını burada yaptığını Ankara ve İstanbulda da eserleri sanat severlerle buluşturacağını söyledi.

Canan Onural, 21 Kasım tarihine dek açık kalacak serginin gelirinin bir bölümünü Çölyak Derneği için kullanacağını sözlerine ekledi.

İzmir Özel Çamlaraltı Koleji Genel Müdürü Gülçağ Gencer'de sanata ve sanatçıya destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çamlaraltı Koleji İzmir, İzmir Çamlaraltı Koleji, Canan Onural, Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Sabancı Kültür Sarayı İzmir, İzmir Sabancı Kültür Sarayı, Çölyak Derneği İzmir, Gülçağ Gencer, İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyet Hayatı