Karşınızda, Apple'ın Yeni Bebekleri iPhone 5S ve iPhone 5C

Apple'ın uzun süredir beklenen iki yeni üyesi iPhone 5S ve iPhone 5C Apple'ın California'daki merkezinde tanıtıldı.Apple'ın uzun süredir beklenen iki yeni üyesi iPhone 5S ve 5C Apple'ın California'daki merkezinde düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.

Apple CEO’su Tim Cook, bu sene farklı bir yol izleyeceklerini belirterek iPhone 5 yerine iki yeni cihaz geliştirdiklerini söyledi. Daha önce internete sızan görüntülerdeki gibi ucuz iPhone olarak adlandırılan plsatik kapaklı 5C beş farklı renk ile piyasaya sürülecek. Ekran büyüklüğü 4 inç olan iPhone 5C, 8 megapiksel kamera ve A6 işlemci ile gelecek.

5C'nin 16GB modeli 2 yıllık kontratla ABD'de 99 dolara 32GB sürümü ise 199 dolardan satışa sunulacak. 5C kapakları ise 29 dolar olacak.

5S beyaz, gri ve altın rengi olacak. 5S'te 64-Bit çip ve A7 işlemci kullanılıyor. Çift led flaşa sahip olan 5S iPhone 5'e göre iki kat daha hızlı olacak. İlk olarak 2007'de tanıtılan iPhone'dan ise 56 kat daha hızlı. 5S'te 3G bağlantı ile 10 saaat konuşma süresi bulunuyor. Saniyede 10 kare fotoğraf çekme özelliğine sahip kamera ile ağır çekim video çekme özelliği de bulunuyor.

iPhone 5S ile ilgili en çok konuşulan söylentilerden biri doğru çıktı. Artık iPhone'da parmak izi sensörü de var. Telefonunuzun kilit ekranını artık Touch ID ile açabileceksiniz. Parmak izi ekran tuşuna gömülü olacak.

5S'in 2 yıllık kontrat fiyatları ABD'de 16 GB için 199 dolar, 32 GB için 299 dolar, 64 GB için 399 dolar olacak.

iPhone 5C ve 5S içim 13 Eylül'de ön sipariş alınmaya başlayacak, 20 Eylül'den itibaren ise piyasada olacak. Tanıtımda ilk olarak Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 7 hakıında konuşuldu. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan iOS 7 18 Eylül’den itibaren iPhone 4 ve üstü, iPad 2, iPad mini ve 5. jenerasyon iPod touch sahipleri tarafından indirilebilecek.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER iphone 5s, iphone 5c, iphone yeni seri, apple ürünleri hakkında, iphone 5s çıktı, iphone 5c çıktı, apple modelleri, apple haberleri, iphone 5s ne zaman çıkıyor, iphone 5c ne zaman çıkıyor, iphone haberler, teknolojik haberler, teknoloji dünyası