İzmir'in Yeni Tiyatro Okulu ''Tiyatrohane'' Açıldı!

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Akşam Okulları Bölüm Başkanlığı ve AKKAdemi Tiyatro’da yönetmenlik ve eğitmenlik yaparak sanat camiasında önemli bir isim yapan Genel Sanat Yönetmeni Erk Bilgiç, İzmir’de “TİYATROHANE” ismiyle yeni bir tiyatro ve sahne sanatları gösteri merkezi açtı.TİYATROHANE’nin ilk faaliyeti olarak, Üniversitelerin Tiyatro ve Oyunculuk Bölümlerine girmek isteyen tiyatrosever gençler için ücretsiz drama ve sahne eğitim dersleri başlatan Bilgiç, amaçlarının gençlere tiyatro ile yeni bir vizyon ve meslek kazandırmak olduğunu söyledi.

TİYATROHANE’DEN ÜCRETSİZ ATÖLYE ÇALIŞMASI
6-7-8 Haziran tarihlerinde gençler için ücretsiz atölye çalışması gerçekleştireceklerini belirten Dokuz Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunu, oyuncu koçu ve yönetmen Erk Bilgiç, projeye, Dokuz Eylül Üniversitesi drama bölümü mezunu dramaturg ve dans eğitmeni Ece Türkmut’la yürüteceklerini vurgulayarak, Güzel Sanatlar ve Konservatuvarların oyunculuk bölümlerine hazırlanan öğrencileri Alsancak’ta faaliyete başlayan Tiyatrohane’ye beklediklerini ifade etti.

Öğrencilere yetenek sınavları ile ilgili ipuçlarını ücretsiz olarak aktarabileceklerini özellikle belirten Bilgiç, “Bu özel çalışma için kısıtlı bir kontenjana sahibiz“Tiyatrohane” ekibi bu atölye için randevu sistemi ile çalışacak.Amacımız, tiyatrosever gençlerimize ve üniversitelerin ilgili bölümlerine girmeyi amaçlayan öğrencilerimize bir kapı açmaktır. Ancak bir kontenjan ve tarih aralığı belirledik. Gençlerimiz bu ücretsiz faaliyetimizi kaçırmasın. Amacımız hem tiyatroyu sevdirmek hem de gençlere tiyatro ile yeni bir vizyon ve meslek kazandırmak.Tiyatrohane İzmir’de faaliyete başladı ve bundan sonra da başarılı etkinliklerle ismini duyurmaya devam edecek” dedi.

Ücretsiz atölye çalışmasıyla oyunculuk bölümüne girecek tüm öğrencilere son kontrollerinde yardım etmeyi hedeflediklerini ifade eden Bilgiç, “Kültürel gelişmeyi sağlayan güçlerden biri de tiyatrodur; sanatsal yaratıyı en etkin biçimde topluma aktaran bir araç durumundadır. Tiyatro uyarı görevini yaptığı kadar, toplumu ön yargılarından arındırır, onlara düşünce özgürlüğü sağlar. Bizler Tiyatrohane olarak, gençleretiyatro yoluyla farklı bir kültürel bakış, yeni bir vizyon ve sanatsal bir eğilim kazandırmak da istiyoruz” dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER tiyatrohane nedir, izmir tiyatro okulları, izmirdeki özel tiyatro kursları, izmir tiyatro kursu, izmirde tiyatro, tiyatrohane nerede, tiyatrohanede neler var, erk bilgiç, ece türkmut, erk bilgiç kimdir, ece türkmut kimdir