İzmir Amerikan Koleji'nde Büyük Buluşma

Özel İzmir Amerikan Koleji, şimdiye kadar Türkiye’de bir okul tarafından organize edilen en kapsamlı üniversite tanıtım gününe ev sahipliği yaptı.ABD, Kanada ve Avrupa’dan yetmiş dokuz yabancı üniversitenin yanı sıra Türkiye’den yirmi bir üniversitenin katıldığı “ACI Eğitim Günü”nde öğrenciler ve veliler ilgilendikleri üniversiteleri yakından tanıma fırsatı buldular.

Etkinlik, Türk ve yabancı üniversite temsilcilerinin öğrencilere yönelik seminerleriyle başladı. Üniversite Seçim Sürecine Veri Odaklı Yaklaşım, Geleceğin Meslekleri ve Kariyer, Türkiye’de ve Yurtdışında Hukuk Eğitimi ve Süreci, Sınava Yönelik Düşüncelerim Sınav Performansımı Nasıl Etkiliyor, Yurtdışındaki Üniversitelere Başvuru Süreci, Yurtdışında Burslu Okumak, ABD’deki Üniversitelerinin Öğrenci Seçerken Tercihleri gibi yirmiiki farklı çalıştaya katılan öğrenciler bu konularla ilgili bilgi sahibi oldular.

Öğrenciler ve velileri çalıştaylar sonrasında kampüste açılan üniversite standlarını gezme fırsatını yakaladılar. Halka açık olarak gerçekleştirilen stand ziyaretlerinde, ilgili öğrenciler ve velileri üniversite yetkililerinden kurumları ile ilgili detaylı bilgi aldılar.

“Eğitim Günü”ne katılan Türk ve yabancı üniversite yetkilileri öğrencilerin ilgisinden ve bilinç düzeyinden çok etkilendiklerini söylediler. Veli ve öğrenciler de etkinliği çok faydalı ve başarılı bulduklarını ifade ederek bu gibi çalışmaların öğrencilerin üniversite ve branş seçimi konusundaki kararlarına büyük destek olduğunu vurguladılar.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özel İzmir Amerikan Koleji, ACI Eğitim Günü, Üniversite Seçim Sürecine Veri Odaklı Yaklaşım, Geleceğin Meslekleri ve Kariyer, Türkiye’de ve Yurtdışında Hukuk Eğitimi ve Süreci, Sınava Yönelik Düşüncelerim Sınav Performansımı Nasıl Etkiliyor, Yurtdışındaki Üniversitelere Başvuru Süreci, Yurtdışında Burslu Okumak, İzmir'de Eğİtim