Hülya Savaş’a Bir Ödül Daha

Bu yıl 5.kez düzenlenen Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri kapsamında, Hülya Savaş "Son Çığlık" oyunundaki rolüyle en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.Tiyatronun usta isimleri 5.Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri gecesinde bir araya geldi. Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri Kurucusu M. Çağlar İşgören ve ArmaKatre A.Ş’nin düzenlediği ödül töreni Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi’nde gerçekleşti. 

Arda Esen'in sunuculuğunu yaptığı ödül gecesine Haldun Dormen, Göksel Kortay, Engin Altan Düzyatan, Hıncal Uluç, Şencan Güleryüz ve daha bir çok ünlü isim katıldı.Bu görkemli gecede en başarılı prodüksiyondan, en başarılı giysi tasarımcısına, en başarılı erkek oyuncudan, en başarılı komedi kadın oyuncusuna kadar 13 ayrı kategoride adaylar ödüllendirildi. İzmir Devlet Tiyatrosu oyuncularından, aynı zamanda Artistik İşler'in Genel Sanat Yönetmenliğini yapan Hülya Savaş, "Son Çığlık" oyunundaki rolü ile en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Hülya Savaş, 5.Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri, Bedia Muvahhit, Son Çığlık, M. Çağlar İşgören, ArmaKatre A.Ş, Sahne Tozu Tiyatrosu, Haldun Dormen Sahnesi, Arda Esen, Haldun Dormen, Göksel Kortay, Engin Altan Düzyatan, Hıncal Uluç, Şencan Güleryüz, izmir tiyatro, izmir en iyi kadın oyuncu, izmir etkinlik