Genç Sanatçılar Kedi'de Buluştu

Kedi Kültür Sanat Merkezi öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması Sergisi başladı.Görsel sanatlarla ilgilenen genç sanatçıların katıldığı etkinliğe başvuran eserler, seçkin bir Kurul tarafından değerlendirilerek, düzenlenen açılış kokteyliyle sergilenmeye başlandı.
Görsel Sanatlar Buluşması Etkinlik Koordinatörü Deniz Can, resim, heykel, seramik, fotoğraf, grafik tasarım, video ve enstalasyon eserlerinin sergilendiği etkinliğe katılmak için Türkiye’nin farklı şehirlerinden, ABD ve İran’dan çok sayıda sanatçının katıldığını söyledi.

Bu yılki etkinliğe daha büyük bir ilgi olduğunu belirten Can, "Yeni ve farklı yeteneklerin ortaya çıkması ve sanatçıların üretimlerinin desteklenmesi amacıyla düzenlediğimiz Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması’nı her sene tekrarlamayı hedefliyoruz. Etkinliğe gösterilen ilgiden çok memnun kaldık, genç sanatçıların üretimleri heyecan verici" dedi.

Charles Richards, Marcus Graf, Hasan Rastgeldi, Nail Özlüsoylu, Ayşe Tatari, Aysel Çırpanlı, Bentürk Dirikal, Faden Suzan Kudsioğlu, Tüzüm Kızılcan, Deniz Can, Yusuf Tuvi, Betül Elmasoğlu ve Cengiz Keskiner’in yer aldığı Değerlendirme Kurulu’nun seçtiği eserler, aynı zamanda satışa da açık. Resim, heykel, seramik, fotoğraf, grafik tasarım, video ve enstalasyon dallarındaki 40 eserin yer aldığı sergi, İzmir Kedi Sanat Merkezi’nde 23 Haziran’a kadar gezilebilecek.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Genç Sanatçılar izmir, Kedi Kültür Merkezi İzmir, Görsel Sanatlar İzmir, Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması izmir, Deniz Can, resim izmir, heykel izmir, seramik izmir, fotoğraf izmir, grafik tasarım izmir, video izmir, enstalasyon eserler izmir, Charles Richards, Marcus Graf, Hasan Rastgeldi, Nail Özlüsoylu, Ayşe Tatari, Aysel Çırpanlı, Bentürk Dirikal, Faden Suzan Kudsioğlu, Tüzüm Kızılcan, Deniz Can, Yusuf Tuvi, Betül Elmasoğlu, Cengiz Keskiner, Cem Demirel, İzmir Cem Demirel Sergi, İzmir etkinlikleri, İzmir cemiyeti