Game of Thrones'un Gerçek Mekanları

George R. R. Martin'in romanından uyarlanan ve dünyanın en iyi dizileri arasında gösterilen Altın Küre adayı Game of Thrones'un çekimlerinin nerede yapıldığını merak ediyor musunuz?Kitabı okuyanlar mutlaka en sevilen veya nefret edilen karakterlerin yüzlerini ya da hikayenin geçtiği yerleri hayal etmişlerdir.

Stüdyo sahnelerinin tamamı Belfast'ta çekilen dizide; doğada geçen sahneler, göç sahneleri, savaş ve entrika sahneleri ise Kuzey İrlanda, Fas, Malta, İskoçya, İzlanda ve Hırvatistan'da gerçekleştirildi.
Birçok turizm firması, Winterfall Kalesi, Kral'ın Şehri, Duvar ve Demir Adalar gibi muhteşem yerleri ziyaret etmek isteyen tursitler için turlar organize etmeye başladılar.

Fotoğraf galerisinde, George R. R. Martin'in hayal gücü ile oluşturduğu sanal dünyayla gerçek hayat arasında bir köprü oluşturmak istedik. Belki de en sevdiğiniz sahnenin nerede çekildiğini göreceksiniz. Ancak ilk 3 sezonu henüz izlemediyseniz dikkat edin spoiler olabilir.

Game of Thrones'un 4. sezonu 6 Nisan saat 21:00'da HBO'da yayınlanacak. Dizinin 4. sezon fragmanını izlemek için tıklayınız.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER george r. r. martin, altın küre, game of thrones, kuzey irlanda, fas, malta, iskoçya, izlanda, hırvatistan, winterfell, king's landing, kralın şehri, iron islands, demir adalar, duvar, the wall, hbo, fragman, game of thrones fragmanı