EGİAD 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla bu yıl 5.si gerçekleşen fotoğraf yarışması sonuçlandı.Birinci kategorisi “Sevgi”, ikinci kategorisi ise “Serbest Mobil Kategori” olarak organize edilen yarışmaya çok sayıda fotoğraf eseri katıldı.

Sevgi konulu Genel Kategori Büyük Ödülü 3.000 TL, Mobil Kategori Büyük Ödülü ise 500 TL olarak belirlenen yarışmanın sonuçlanmasıyla eserler, EGİAD Dernek Merkezi'nde sergilendi. Tören öncesi açıklama yapan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, toplumsal geleceğimizin teminatı insana dokunmak istediklerini ve bunun da en güzel yolunun “Sevgi” den geçtiğini belirterek, “Gençlerimizin, hukukun üstünlüğüne inanan, adalete güvenen, yurttaş olma bilincini ve sorumluluğunu taşıyan, çevreye duyarlı, anlaşmazlıklarını uzlaşma ve barışçıl yollarla çözümleyen bireyler olarak yetişmelerine ve gelişmelerine katkıda bulunmayı amaçlayan EGİAD, bu yolda yapılacak çeşitli çalışmaları özendirmek ve desteklemek için düzenlediği ödüllü fotoğraf yarışmalarının bu yıl 5.sini gerçekleştirmektedir.

1. kategori konusu sevgi olup, günümüz dünyasında hızla gelişen şiddet ve ona bağlı unsurların yarattığı ayrıştırıcı ve kaotik düzende unuttuğumuz en yüce değer olan sevginin birleştirici, uzlaşmacı yanını fotoğraf sanatı aracılığıyla işlemek, fotoğrafçının kendi yaratıcılığını kullanarak topluma ve hedef kitlelere sevginin yüceliğini anlatan eserlerin ortaya çıkmasına katkı sunmaktır. İkinci kategorinin konusu ise serbest olup, teknoloji kullanımının üst düzeye çıktığı günümüzde mobil telefon cihazlarıyla fotoğraf çekip servis ederek vatandaş gazeteciliği deyişini literatüre sokan gençleri ve ilgi duyanları fotoğrafın görsel iletişim dilini daha iyi kavrayıp, öğrenmelerini teşvik ve özendirmek amacını gütmekteyiz” dedi.

Yarışma Sonucu Ödül Kazananlar

Genel Kategori 1. Ödülü - Şerife Cengiz

Mobil Kategori 1. Ödülü - Selda Ayvazoğlu

İZFAK Özel Ödülü - Mustafa Demirbaş

Mobil Kategori Özel Ödülü - Ömer Metecan

Sergileme - Salih Işık Tansal, Ali Mermertaş, Bülent Durtaş, Mithat Aktop, Mustafa Demirbaş, Oğuzhan Pekgürler, Ömer Metecan, Engin Örer, Şerife Cengiz Veyis Polat


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EGİAD 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması, EGİAD Dernek Merkezi, Seda Kaya, EGİAD Yönetim Kurulu, İzmir Etkinlikler, İzmir Kültür Sanat, Şerife Cengiz, Selda Ayvazoğlu, Mustafa Demirbaş, Ömer Metecan , Salih Işık Tansal, Ali Mermertaş, Bülent Durtaş, Mithat Aktop, Mustafa Demirbaş, Oğuzhan Pekgürler, Ömer Metecan, Engin Örer, Şerife Cengiz Veyis Polat