"Dip" Sinema Tutkunlarından Tam Not Aldı

Genç yönetmen Serhan Çiner'in 4'üncü kısa metraj filmi "Dip", Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'ndeki (DESEM) gösteriminde, izleyicilerden tam not aldı.Gösterime İzmir'deki radyo - sinema ve TV bölümü öğrencilerinin yanı sıra; akademisyenler ve sinema sektöründen isimler de katıldı.

Psikolojik dram türünde çekilen ve Ünlü Rus yazar Dostoyevski'nin “Yeraltından Notlar” adlı kitabından esinlenilerek yazılan filmin senaryosu da Serhan Çiner'e ait. Filmin başrol karakteri “Adem”i ise Hüseyin Ezgi Taşkın canlandırıyor.

Hayatını sıradan ve tekdüze bir şekilde sürdüren Adem'in hikayesinin anlatıldığı film, nefret ve intikam duygusunun etkisi altında kalan bir insanın, yıllardır biriken hırsları ve kendi fikirleri arasında bir mücadeleyi konu ediniyor.

Ön hazırlık sürecinin bir ayda tamamlandığı ve çekimlerinin İzmir'de gerçekleştiği “Dip” filmi, şimdilerde ise “Adana Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali” ve “Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali” gibi festivallerde yarışıyor.

Filmin yönetmeni Serhan Çiner filmin çekiminde büyük emeği olan yapım ekibi, oyuncular ve tüm katılımcılara teşekkür etti.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kısa film izmir, izmir kısa film, izmir kısa film festivali, kısa film festivali izmir, Serhan Çiner, Dokuz Eylül Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi izmir, Hüseyin Ezgi Taşkın, izmir etkinlikleri