Çocukların Kadrajından "Antik İzmir"

Basmane ve çevresinde yaşayan çocuklar, İzmir'in arkeolojik alanlarını fotoğraflayarak bir sergiyle İzmirlilere sunuyor.Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Tarih Projesi kapsamında, Mahzen Photos kolektifi fotoğrafçıları Serkan Çolak ve Sinan Kılıç işbirliğinde hayata geçirilen projeye, aralarında Suriyeli ve Afganistanlıların da bulunduğu 11 çocuk katıldı.

Mülteci çocukların yanı sıra Konak Kemal Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin de katılımıyla oluşturulan grup önce teknik bilgi aldı. Çocuklar daha sonra Basmane bölgesi, Agora, Bayraklı ve Yeşilova höyüklerini ziyaret ederek çeşitli fotoğraflar çekti.

Bu kapsamda oluşturulan sergi "Fotoğrafçı çocuklardan antik kentler" adıyla 13 Mayıs günü saat 18.00'de İzmir Sanat Galerisi'nde açılacak.

Hayatlarında ilk kez böyle bir tecrübe yaşayan çocukların fotoğraflarından oluşan sergi, 23 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Basmane İzmir, İzmir Basmane, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Tarih Projesi, Mahzen Photos İzmir, Serkan Çolak, Sinan Kılıç, İzmir Sanat Galerisi, İzmir Kültür-Sanat, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti