Çocuklara Yaz Bir Başka Güzel

İzmir'in kalbi Konak'ta yaz tatiline çıkan çocuklar boş vakitlerini belediyenin açtığı ücretsiz yaz okullarında değerlendiriyor.Spordan sanata pek çok eğitici kursun verildiği atölyelerde eğitim gören minikler hem keyifli bir gün geçiriyor hem de öğrenmenin tadına varıyor.

Çocukların fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimlerini artırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Konak Belediyesi, üç kültür merkezinde açtığı ücretsiz yaz okullarıyla tatile çıkan öğrencilerin hem öğrenmesini hem de eğlenmesini sağlıyor. 1 Temmuz’dan itibaren Alsancak, Eşrefpaşa ve Güzelyalı’daki kültür merkezlerinde hizmet vermeye başlayan yaz okullarından 7-14 yaş aralığında 300 çocuk faydalanıyor. Pazartesi, salı ve çarşamba olmak üzere haftanın üç günü uzman eğitmenler eşliğinde birbirinden eğlenceli aktivitelere katılan öğrenciler bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı buluyor.

Bilim, Sanat ve Spor Bir Arada

İki ay sürecek yaz okullarında öğrencilere spordan sanata, bilimden eğitici oyunlara kadar pek çok alanda kurslar verilecek. Bedensel gelişimin ön planda tutulduğu eğitimler kapsamında güne öğretmen ve arkadaşlarıyla sohbet ederek başlayan öğrenciler gün boyu çeşitli atölyelere katılıyor. Denge ve hareket atölyesinde beden eğitimi yaparken aynı zamanda takım çalışmasının önemini de kavrayan minikler, Orff atölyesinde ise verilen müzik bilgilerini uygulamalı ritim eğitimi sayesinde kalıcı hale getiriyor. Yaz okulunun en renkli bölümü olan resim ve seramik atölyesinde ise el becerileri geliştirilirken, sanat eğitimleri drama atölyesinde devam ediyor. Yaz okullarında hazırlanan keşif atölyesinde ise uzman psikologlar eşliğinde işlenen dersler sayesinde öğrenciler kendilerini ve çevrelerini daha iyi algılama imkanı buluyor.

Okula Hazırlanıyorlar

Konak Belediyesi’nin Selahattin Akçiçek, Türkan Saylan ve Güzelyalı kültür merkezinde eş zamanlı yürütülen yaz okullarına Gültepe ve Kadifekale'den gelen çocuklar için her gün ücretsiz servis hizmeti de veriliyor. Bilim, sanat ve sporun keyfinin doyasıya çıkarıldığı yaz okulları ile çocukların yeni eğitim yılına daha donanımlı bir başlangıç yapmaları amaçlanıyor.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Yaz Okulları, Yaz Okulları İzmir, Konak Belediyesi İzmir, İzmir Konak Belediyesi, Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi İzmir, Türkan Saylan Kültür Merkezi İzmir, Güzelyalı Kültür Merkezi İzmir, Gültepe İzmir, Kadifekale İzmir, ücretsiz yaz okulları izmir, izmir ücretsiz yaz okulları, İzmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı