Çin Zhejiang Kültür Festivali

İpek Yolu-Doğu ve Batı Arasındaki 2000 yıllık Kültür Mirası temalı festival, 28 Temmuz Salı günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde başlıyor.İzmirliler bu festival kapsamında Çin İpek Müzesi'nin tarihi ipek arşivini görebilecek. Festival, ipek kıyafet defilesi ve geleneksel Çin müziği konseri ile renklenecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, renkli bir festivale daha imza atacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Çin Zhejiang Eyaleti Kültür Departmanı ve Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosluğu işbirliği ile düzenlenen Çin Zhejiang Kültür Festivali, 28 Temmuz Salı günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde başlayacak. Saat 20.30’daki açılış töreni "İpek Kıyafet Moda Şov" ve Zhejiang Müzik ve Dans Tiyatrosu’nun gösterisi ile renklenecek. Çin Başkonsolosu Su Gaochao ile Zhejiang Vali Yardımcısı Zheng Jiwei’nin katılacağı festivalde, dünyanın en büyük ipek müzesi olan Çin İpek Müzesi’nin ipek kültürü sergisi de açılacak. 2000 yıllık Asya Doğu-Batı Kültür Etkileşimi Sergisi, 14 Ağustos’a kadar İzmirliler tarafından gezilebilecek. Sergide antik eserlerin yanı sıra, ipeğin zengin türleri ve ipek kıyafetler de yer alacak.
Festival kapsamında İpek Yolu’nun Asya güzergahının iki ucunda bulunan Çin ile Türkiye’nin, ipek kültürü konusunda temaslarının artırılması hedefleniyor.

"Kelebek Kadın Orkestrası"

Gecede sahne alacak "Kelebek Kadın Orkestrası", Zhejiang Şarkı Dans Tiyatrosu Ulusal Orkestrası’nın kadın sanatçılarından oluşuyor. Şarkı ve dansın yer aldığı program halk gelenekleri gösterisi ile renklenecek.

İpek ve Çayın Yurdu Zhejiang

Zhejiang eyaleti, Şanghay’ın güneyinde, Doğu Çin Denizi’nin kıyısında yer alıyor. Balık ve pirinç diyarı, ipek ve çayın yurdu ve turistler için eşsiz bir cennet olarak biliniyor. Zengin kültürü, eğitimli insanları ve gelişmiş ekonomisi ile Çin’in yaşam standartları yüksek eyaletlerinden biri.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çin Zhejiang Kültür Festivali İzmir, İzmir Çin Zhejiang Kültür Festivali, Çin İpek Müzesi İzmir, Çin müziği konseri izmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İpek Kıyafet Moda Şov izmir, Zhejiang Müzik Dans Tiyatrosu izmir, Asya Doğu-Batı Kültür Etkileşimi Sergisi izmir, Kelebek Kadın Orkestrası izmir, izmir kültür sanat