Bubi’nin İzmir’deki ilk özel sergisi Ekol Sanat’ta

Bubi’nin 40 yıllık sanat yaşamını anlatan eserlerden oluşan sergi, Ekol Sanat Galerisi’nde açıldı. Çağdaş Türk Resim Sanatı’na özgün tarzıyla imzasını atan Bubi’nin “Kazımalardan Yüzeye, Yüzeyden Rölyefe” isimli sergisi, Ekol Sanat Galerisi’nde geniş bir davetli topluluğunun katılımıyla sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışında konuşan Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz, Bubi’nin “Kazımalardan Yüzeye, Yüzeyden Rölyefe” geçiş serüvenini özetleyen bu retrospektif sergi, Türk Resmi içinde prototip bir sergi olma özelliği taşıyor. Bubi’nin 40 sene içindeki üretim aşamalarını, kullandığı tekniklerle açıklayan bu çalışma; sanatçının kazımalardan kafeslere, kafeslerden motiflere, motiflerden aplike yüzeylere ve yamalara çıkışını belgelemesi açısından önem taşıyor.

Bubi koleksiyonerlerin kendi koleksiyonlarında eserlerini olmasını istediği bir sanatçı” dedi. İzmir’de daha önce Ege Üniversitesi’nde bir sergi açtığını belirten Bubi ise “Bu şehirdeki ilk özel sergimi Ekol Sanat Galerisi’nde açmaktan dolayı oldukça mutluyum. Ekol ailesinin yöneticileri sanata çok düşkün. Mehmet Bey ve eşi Figen Hanım, İzmir’e geldiğim andan itibaren benimle çok yakından ilgilendi. İkisi de batılı anlamda tam sanat dostu ve teşvikçisi” dedi. Sergide yer alan 75 eser, 25 Şubat Çarşamba gününe kadar ziyarete açık kalacak.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bubi, Ekol Sanat, sanat sergisi, Çağdaş Türk Resim Sanatı, resim sergisi, Ekol Sanat Galerisi, Kazımalardan Yüzeye Yüzeyden Rölyefe, Op. Dr. Mehmet Baz, Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi, retrospektif sergi