Amatör Gönüllerden, Minik Yüreklere Destek

İzmir'de çeşitli meslek dallarında çalışan 6 gönüllü yardımsever, hasta çocuklar için sanatta buluştu.Hayatlarında hiçbir tiyatroculuk deneyimi olmayan 6 amatör, Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde tedavi gören miniklere yardım için harekete geçti. Vize danışmanı Berfu Kömürcü önderliğinde biraraya gelen çiftlik sahibi Ahmet Andaş, Medikalci Kaan Gürkaynak, Fizyoterapist Mehmet Kıyak, Mali Müşavir Özen Özsoy ve Mütercim Tercüman Sevda Kılıç, "İzmir Amatör Gönüller Tiyatrosu" adlı tiyatro grubunu kurarak oyunculuk aşkıyla sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Tiyatro sanatına 25 yılını vermiş olan Narlıdere Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Vedat Murat Güzel'den Nisan ayından beri tiyatro eğitimi alan 6 amatör gönüllü, prova çalışmalarında usta tiyatroculara taş çıkardı. Gelirinin tamamı Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı'na bağışlanacak olan Ebhraim Kishon'un Nikah Kağıdı adlı 2 perdelik komedi oyununu, 3-4-5 Kasım tarihlerinde saat 20.00'de İzmir Sanat'ta sahnelenecek.

Elde edilen gelirle hasta çocukların tedavisi için gerekli cihaz ve ekipmanlar alınacak. Hasta çocukların tedavisine destek olmak için harekete geçtiklerini belirten oyuncular , " Sevgili Yönetmenimiz Vedat Murat Güzel’in Yönetiminde , bizim oynarken, seyircinin de izlerken keyif alacağı bir oyun hazırladık. Uzun özverili bir prova süreci ile oyunumuzu sunmak için sabırsızlıkla bekliyoruz" diye konuştular. İzmir Amatör Gönülle Tiyatrosu'nun kurucusu Berfu Kömürcü ise "Biz gönüllerinde her zaman sevgi barındıran insanlar olarak yardım etmeye gönüllüyüz. Ve gönlümüzde tiyatro aşkıyla güzel bir amaç ile sahne almak istedik. 'Bizim çocuklarımızı güldüreceğiz ve sevindireceğiz' dedik ve sevgiyle bu yola çıktık. Ve bütün geliri Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı'na bağışlamaya karar verdik. Bu amaçla sahnelemek istediğimiz oyunumuza herkesi katkıda bulunmaya davet ediyoruz" diye konuştu. Oyun için davetiye almak isteyenler 0232 425 22 20 numaralı telefonu arayabilir.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Behçet Uz Çocuk Hastanesi, İzmir Amatör Gönüller Tiyatrosu, Ahmet Andaş, Medikalci Kaan Gürkaynak, Fizyoterapist Mehmet Kıyak, Mali Müşavir Özen Özsoy , Mütercim Tercüman Sevda Kılıç, Berfu Kömürcü, Behçet Uz Çocuk Vakfı, Vedat Murat Güzel, Narlıdere Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni