Alaçatı'ya Bu Yaz Piyano Festivali Damgasını Vuracak

Dünyaca ünlü sanatçıları ve grupları Alaçatı'da buluşturmayı amaçlayan Alaçatı Piyano Festivali 4 Temmuz- 13 Ağustos 2014 tarihleri arasında Alaçatı Açıkhava sahnesinde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.Çeşme Belediyesi'nin önemli katkılarıyla, Klasik ve Caz Piyanistlerinin sahne alacağı konserler dizisinde; Türkiye'den ve dünyadan bir çok önemli isim sanatseverlerle buluşacak.

Açılış Konseri İdil Biret'ten

Festivalin açılış konseri dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret tarafından yapılacak. Festival Tolga Tüzün, Burçin Büke, Wolfgang Manz, Ezgi Serim, Mizuka Kano gibi önemli isimlere ev sahipliği yapacak; Alaçatı piyano festivalinin kapanış Konseri ise yine dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onaytarafından yapılacak.

Alaçatı'nın ve Türkiye'nin kültür ve sanat yaşamının önemli bir parçası olmayı hedefleyen festival klasik ve caz müzik alanında ortak kültürel değerleri ön plana çıkaran yaklaşımıyla dünya çapında saygınlık kazanmayı hedeflemektedir.

Türkiye'den ve yurtdışından seçkin sanatçıları ve nitelikli yapıtları Alaçatı'nın tarihsel dokusuyla birleştirerek sanatseverlerle buluşturacak olan Festival, ülkemizde kültür mirası bilincinin gelişmesine de katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Biletler Biletix'te

Her gecesiyle izleyiciye ayrı bir tat sunacak olan festivalin biletleri Biletix üzerinden satışa sunulacak . Numaralı yerlerin 40 TL, numarasız yerlerin ise 20 TL olacağı festival, Alaçatı'da sanatseverlere unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacak.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Alaçatı Piyano Festivali, Alaçatı festival, alaçatı etkinlik, Alaçatı Açıkhava sahnesi, Klasik ve Caz Piyanistleri, İdil Biret, Tolga Tüzün, Burçin Büke, Wolfgang Manz, Ezgi Serim, Mizuka Kano