Alaçatı, Yeniden Genç Sanatçıları Kucaklıyor!

Alaçatı , 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “Alaçatı 2.Genç Sanat Günleri” adı altında karma sergiyle 2013 sezonunun ilk sanat etkinliğini 19 Mayıs - 02 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriyor.Türk çağdaş sanatının yeni kuşak temsilcilerini desteklemek, yeni ve yaratıcı fikirleri sanatseverleri ile paylaşmaya hazırlanıyor. Bir marka isim olarak gelişen Alaçatı, bugün uluslararası ilgi gören bir belde olmuştur. Alaçatı’mızın bu yeni gerçekliğine ciddi anlamda katkıda bulunmak, genç sanatçıların önünü açarak Ege’nin bu hareketli bölgesinde sanatseverlere görsel bir şölen sunmayı hedefliyoruz.

Kapsamlı kültür etkinliği stratejisiyle güncel sanatı geniş kitlelerle buluşturmak, merkezi metropollerinin de dışına taşımak amacıyla düzenlenen “Alaçatı Genç Sanat Günleri” etkinliği çerçevesinde çalışmalarıyla çağdaş ruhu yansıtabilen yeni kuşak sanat temsilcilerini desteklemek, bulunduğumuz zamanın algısı açısından ilham verici, nitelikli genç sanatçıların potansiyellerini güncel sanat platformuna taşımayı imkan vermek istiyoruz. Toplumun sanat zevkini tatmin etmek, yenilikçi ve nitelikli üretimlerini gözler önüne sermek, sanatseverlere sunmak amacıyla etkinliğimize katılacak genç sanatçıları ve yüzlerce yapıtlarını bu anlayışla kucaklayarak, bölgesel misyonumuzla geleceğe taşımayı hedefliyoruz.

Alaçatı Belediyesi, Alaçatı Turizm Derneği ve yerel sanatçı, galeri yöneticileri ve sanatseverlerden oluşan “Alaçatı Sanat Dostları” öncülüğünde düzenlenen etkinliğe uzman sanat jürisi tarafından değerlendirilerek seçilen eserler Alaçatı’nın tarihsel dokusu içinde yer alan değişik galeri ve mekanlarda sergilenecektir.
Usta kağıt tasarımcısı belgesine sahip Alman asıllı Claudia Diehl, Alaçatı Sanat Günleri kapsamında 3 farklı atölye çalışmaları yönetmek üzere Alaçatı’ya geliyor. Çalışmalarda atık kağıt kullanımı farklı yönleriyle ele alınacak ve çeşitli tasarım teknikleri öğretilecek.

Etkinlik kapsamında Claudia Diehl’in, Fransız asıllı belgesel fotoğrafcısı Matthieu Paley’in ve Yunan asıllı seramik sanatçısı Giorgos Nomikos’un eserleri konuk sanatçılar galerimizde sanat severler ile buluşacakdır. Sergiye katılım koşulları ve atölye çalışmaları ile ilgili bilgi www.alacatisanat.com da bulunmaktadır. ASD Hakkında:
Alaçatı’nın sanat yaşamına katkı sağlamak amacıyla, lifsanatçısı Prof.Suhandan Özay Demirkan, ressam Sayra İnce Muran, seramik sanatçısı Serap Yurdaer Erboy’un önderliğinde, Alaçatı Belediyesi, Alaçatı Turizm Derneği, galeri yöneticileri, yerel sanatçılar ve sanatseverlerin desteği ile yola çıkmıştır.

İletişim: Serap Yurdaer 2027 Sok. No:6, Hacı Memiş Mahallesi, Alaçatı İZMİR Tel: (232) 716 02 46 info@alacatisanat.com

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER alaçatı haberleri, alaçatı hakkında, alaçatı 2. sanat günleri, alaçatı 19 mayıs sanat günleri, Serap Yurdaer Erboy, Prof.Suhandan Özay Demirkan, Sayra İnce Muran, alaçatı turizm derneği, alaçatı belediyesi, alaçatı sanat dostları