10 Kasım'da Atatürk Körfez'den İzmir'e Çıkacak!

Konak Belediyesi, 10 Kasım’a özel bir görsel şölenle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü İzmir’e getirmeye hazırlanıyor.Geçen yıl 10 Kasım’da Cumhuriyet Meydanı’nda 2 bin 400 İzmirli’nin katılımıyla Atatürk portresi oluşturarak bir ‘ilk’e imza atan Başkan Hakan Tartan, bu kez, ışık efektlerinden oluşan gösteriyle Ata’nın dev bir su perdesinden, yaklaşık 1 milyon İzmirli’yi Körfez’den selamlayarak Cumhuriyet ve Gündoğdu meydanlarına getirecek.

9 Kasım’da Yapılacak
10 Kasım Haftası kapsamında 9 Kasım akşamı yapılması planlanan gösteri, saat 20.30’da Üçkuyular’da başlayacak. Atatürk, atıyla Körfez üzerinden 15x30 metrelik su perdesinden İzmirlileri selamlayarak Güzelyalı, Konak, Alsancak güzergahını geçecek. Saat 21.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki heykelinin önünde bir süre durup burada da İzmirlileri selamlayacak. Ardından Gündoğdu’ya ilerleyecek ve burada duracak. Görsel efektlerle de desteklenecek gösteriyle körfez üzerinde muhteşem görüntüler ortaya çıkacak. Atatürk adeta İzmir Körfezi’nde bir kez daha ölümsüzleşecek.

Işığında Yürüyoruz! 

Cumhuriyet ve Atatürk sevgisine vurgu yapan Başkan Tartan, “Atatürk’ün ışığında yürüyoruz” projesiyle ilgili şu bilgileri verdi: “Milletvekilliği dönemimde Atatürk’ün İzmir’i adlı kitabımı yazmıştım. Geçen yıl 2 bin 400 İzmirli’yle ortaya çıkardığımız ‘Atatürk Portresi’ projesi de ses getirmişti. Atatürkçü kimliğim ve Büyük Önder’e olan şükran duygularımızı her sene farklı şekilde göstermeye çalışıyoruz. Her şeyimizi O’na borçluyuz. Bu şükran borcu için İzmirlilerle ortaklaşa gerçekleştirebileceğimiz projeler üretiyoruz. Bu görsel şölenle de Atatürk’ün görüntülerini yaklaşık 2 saat boyunca Körfez’in üzerinde, dev bir su perdesiyle İzmirlilerle buluşturacağız. Çeşitli sürpriz mizansenler de hazırlanıyor, teknik çalışmalar sürüyor. İzmirlilere uzun yıllar unutulmayacak anlar yaşatmayı umut ediyoruz." dedi.

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER hakan tartan, 10 kasım günleri, izmir 10 kasım, konak beldiyesi 10 kasım günü, konak belediyesinin muhteşem görsel şöleni, izmir haberler ,izmir belediyesi hakkında, konak belediyesi etkinlikleri, izmir ve atatürk, hakan tartan hakkında, hakan tartan neler yapıyor, hakan tartan projeleri