Yazılım Devi Microsoft’tan İzmir’e İnovasyon Desteği

İzmir İnovasyon Ödülleri 2014’ün ana sponsoru, Dünya yazılım devi Microsoft’un iş yaşamı için gelecek tasarımı düzenlenen toplantı ile İGİD (İzmir Genç İş Adamları Derneği) üyelerine anlatıdı.Sadece yıllık Ar-Ge bütçesi bile bir çok ülkenin milli gelirinden fazla olan Microsoft’un yazılımdaki yatırımlarına paralel Nokia satın alması ile başlayan donanıma yönelik gelişiminin de devam edeceği belirtildi

İGİD’in Gaziemir’deki binasında yapılan ve Microsoft Türkiye Pazarlama Müdürü Atalay Aktaş’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda iş adamlarının teknolojiden daha fazla yararlanarak, güncel çözümlerle iş yapış modellerini bir adım öteye taşıması için neler yapılabileceği ve yapılması gerektiğini aktarıldı.

Toplantının açılışında konuşan İGİD Yönetim Kurulu Başkanı Selim Doğanata, yeni teknolojilerin bilgiye erişimi hızlandırdığını ve bu bilgiyi optimal kullananların her alanda olduğu gibi iş yaşamında da rekabet üstünlüğü sağladığını kaydetti. Doğanata, “Bilişim teknolojisi baş döndürücü değişim hızına sahip. Rekabette başarı ise bu değişime uyarlanma kabiliyetiniz ile orantılı. Değişimin gerisinde kalmamak için bilişim teknolojisindeki gelişime hızla uyumlanmak gerekiyor. Tüm İzmirli girişimci ve girişimci adaylarının katılımına açık olarak başvuruların devam ettiği İzmir İnovasyon Ödülleri’nin ana sponsoru Microsoft ile bilişim ve yenilik temalı farklı alanlarda da işbirliğini planlıyoruz.” dedi.

MİCROSOFT AR-GE HARCAMASI 12 MİLYAR DOLAR

Microsoft’un gelişim süreci ve şirket vizyonu hakkında bilgiler vererek başladığı konuşmasında Microsoft Türkiye Pazarlama Müdürü Atalay Aktaş, yazılımda gücü ve liderliğine rağmen hep yenilik ve ilerleme arayışındaki firmanın yıllık ar-ge harcamasının 12 milyar dolara yaklaştığını dile getirdi. İş yaşamını büyük ölçüde kolaylaştıran Office 365 ürününü de tanıtan Aktaş, son yıllarda iletişim sektörüne yönelik büyük yatırımlar yaptıklarını kaydetti. Atalay Aktaş, Nokia’da olduğu gibi global satın almalar yapan Microsoft’un yazılım altyapısını kullanarak iletişim sektöründeki pazarını hızla genişlettiğini sözlerine ekledi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER inovasyon, igid, izmir genç işadamları derneği, izmir inovasyon ödülleri, atalay aktaş, microsoft türkiye