Türkiye'nin Beşinci, İzmir’in İlk Motosiklet Muayene İstasyonu Hizmete Girdi

TÜVTÜRK Motosiklet İstasyonları’na İstanbul, Antalya ve Fethiye’den sonra İzmir de eklendi.Motosiklet kullanıcılarının muayene işlemlerini daha kolay yapabilmesini ve böylece trafik güvenliğini artırmayı hedefleyen TÜVTÜRK, sadece motosikletlere özel istasyonlarını ihtiyaç duyulan bölgelerde açmaya devam ediyor.

TÜVTÜRK ’ün İzmir, Denizli, Aydın ve Manisa illerindeki alt işleticisi AKTUR Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş., İzmir’deki ilk, Türkiye genelindeki beşinci Motosiklet Muayene İstasyonu’nu hizmete açtı.

Motosikletlere özel cihazlar bulunan ve motosiklet konusunda uzman teknisyenlerin görev yaptığı yeni motosiklet istasyonu, İzmir-Konak Şehitler Caddesi üzerinde (Alsancak Stadı yakınlarında) yer alıyor. Hem randevulu hem de randevusuz hizmet verecek olan istasyon için motosiklet sahipleri, www.tuvturk.com.tr internet sitesinden veya 0850 222 88 88 numaralı çağrı merkezinden randevu alabilecek.

Aktur Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş.’nin İzmir sınırlarında yer alan Aliağa, Bergama, Bornova, Çiğli, Gaziemir, Ödemiş, Tire, Torbalı Araç Muayene İstasyonları ve gezici muayene istasyonlarında da motosikletlere muayene hizmeti verilmeye devam edecek. İzmir için ilk olan bu istasyon, özellikle Konak gibi işlek ve ulaşımı kolay olan bir bölgede konumlandırılmış yapısıyla motosiklet kullanıcılarına önemli oranda kolaylık sağlayacak. Motosiklet sahipleri, randevu alarak geldikleri takdirde, 10-15 dakika gibi kısa bir süre içinde, muayenelerini tamamlayabilecek.

1.8 Milyon motosiklet muayenesiz
Ülkemizdeki kanunlara göre 100 cc motor gücünün altında olanlar da dahil tüm motosikletler, ilk üç yılın sonunda ve sonrasında her iki yılda bir periyodik araç muayenesine gelmek zorunda. Emniyet Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre 2013 yılı verilerinde ülkemizde yaklaşık 2.2 milyon motosiklet bulunurken, 1.8 milyon motosikletin muayenesi bulunmuyor.

Muayenesiz motosikletler trafikten men edilebiliyor
Motosiklet muayenesini zamanında veya hiç yaptırmamanın birçok yasal yaptırımı bulunuyor. Yol kontrollerinde muayenesiz olduğu tespit edilen motosikletler için trafik cezası düzenleniyor ve bu motosikletler trafikten men edilebiliyor.

Diğer motosiklet istasyonları büyük ilgi gördü
İstanbul, Antalya ve Fethiye’de hizmete giren motosiklet istasyonlarının, büyük ilgi gördüğünü belirten TÜVTÜRK Genel Müdür’ü Kemal Ören, TÜVTÜRK olarak özellikle, motosiklet kullanımının yaygın olduğu bölgelere, sadece motosiklet muayenesi hizmeti veren istasyonlar kurarak, kullanıcılara kolaylık sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER TÜVTÜRK , Motosiklet İstasyonları, AKTUR Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş, Motosiklet Muayene İstasyonu, www.tuvturk.com.tr