Turizmin Kalbi Kuşadası'nda Atacak

Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı (Aegean Hosttech Fair Platform), sayesinde turizmin kalbi Kuşadası'nda atacak.Türkiye'nin dört bir yanından 300'ü aşkın firma ile 13 ülkeden gelen katılımcılar, kış ortasında turizm ateşini yakacak. Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı Tacettin Özden, fuarın zamanlama açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek "Ege’deki tüm oteller, malzeme ve ekipman ihtiyaçlarını artık Ankara, İstanbul ve Antalya'ya gitmeden bu fuardan karşılama imkanına kavuşacak" dedi.

Efes Kongre Merkezi’nde 18-21 Şubat 2016 tarihleri arasında Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği, Türkiye Aşçılar Federasyonu, Kuşadası Belediyesi, TÜRSAB işbirliğinde Platform Fuarcılık tarafından düzenlenecek Aegean Hosttech, sektörün nabzını tutacak. Kuşadası’nın Türk turizminin ilk başladığı ve ilk büyüdüğü yer olduğuna dikkat çeken Özden, “Bu fuar Ege Bölgesi'ndeki turizmci ve otelcilerin ihtiyaçlarını karşılayıp ürünlere ulaşabileceği bir platform olacak. Turizm ve otel ekipmanlarındaki gelişmeleri yakından takip etme fırsatı sunacak. Dolayısıyla buna Kuşadası’nın ev sahipliği yapmasını çok önemsiyoruz. Üstelik, Efes Kongre Merkezi de bu işin yapılabileceği en doğru yerlerden bir tanesi. Ortaya güzel bir fuar ve sektör için de bulunmaz bir fırsat çıkacak" diye konuştu.

Otellere Doping

Fuarda aralarında İtalya, Yunanistan ve Katar'ın da olduğu 13 ülkeden katılımcıların geleceğini ifade eden Özden "Yurtdışı katılımcılarıyla Kuşadası, hem kış sezonunda hareketli hale gelecek hem de uluslararası alanda tanıtılmış olacak olacak. Aynı zamanda yaz sezonuna da daha iyi bir şekilde hazırlık yapılacak. Bu fuar sayesinde tanınırlığın artmasıyla beraber yaz sezonunda otellerin doluluk oranı artabilecek" dedi.

Ege Otları Dünya Mutfağıyla Buluşacak

Fuar kapsamında gürme lezzetlerin görücüye çıkacağını belirten Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Uğur Apak ise, “Türkiye’nin dört bir yanından gelecek duayen şeflerimiz burada bayram havası estirecek. Profesyoneller hem fuarı ziyaret edecek hem gürme yarışmalarını izleyecek” dedi. Ege mutfağı ile dünya mutfağının bir arada sunulacağını belirten Apak, “ Ege’de olan otlar dünyanın hiçbir yerinde yok. Biz burada hergün tadımlık ot yemekleri sunacağız. Ege’ye özgü Şevketi Bostan, enginar gibi zeytinyağlı yemekleri ikram edeceğiz” dedi.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri İzmir, Tacettin Özden, Efes Kongre Merkezi İzmir, Kuşadası Belediyesi, Aegean Hosttech, Uğur Apak, İzmir Turizm Haberleri, İzmir Etkinlikleri, İzmir Fuarları, İzmir Cemiyeti