Travel Turkey Fuarına Yunan Adaları Damga Vurdu

İzmir’de gerçekleştirilen Travel Turkey Fuarına Yunan Adaları damga vurdu.Son dönemde ülkede yaşanan ekonomik kriz sonrası çıkışı turizmde arayan Yunanistan’a bağlı Adalardan Midllli, Sakız, Mykonos, Rodos ile Selanik stantları ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Adaların turistik tesisleri ve bölgesel yemeklerin tanıtıldığı fuarda ise en fazla ilgiyi Çeşme’ye yakın olması nedeniyle Sakız Adası gördü.

Sakız Belediyesi Turizm Kalkınma Ofisi Başkanı Kostas Moundros, adanın Çeşme ile olan yakınlığının kendileri için büyük avantaj sağladığına vurgu yaparak,” Sakız Adası bu yıl 80 binden fazla turisti ağırladı. Burada en büyük etkenlerden birisi de adanın Çeşme’ye yakın olan mesafesi. Aramızda sadece 8 mil var ve feribot ile yolculuk 50 dakikada tamamlanıyor. İnsanlar buraya geldiğinde adanın tarihi ve doğal yapısı ile karşılaşıyor ve bu turistlerin ilgisini çekiyor” dedi.

Travel Turkey Fuarı’nda bir çok temaslarda bulunduklarını da sözlerine ekleyen Moundros,” Bu fuarda diğer Yunan adaları da yer alıyor. Ama bizim ve Midilli Adası’nın Türkiye’ye yakın olması Türk turistlerde cazibe yaratıyor. Diğer adaların ise kendilerine özgü turistik bölgeleri ve farklı kültürleri var. Travel Turkey Fuarı’nda gerçekleştirdiğimiz temaslarda Sakız Adasına olan ilginin artarak devam edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER travel turkey fuarı, izmir fuarlar, izmir turizm fuarı, izmir etkinlikler, yunan adaları, Midllli, Sakız, Mykonos, Rodos, Selanik, izmirde turizm, 2013 ün en çok gidelen turistlik yerleri, en çok tercih edilen geziler, yunan adaları neler, izmir travel turkey fuarı hakkında, travel turkey ne zaman