Taş Tozundan Kağıt Kullanımı ile Türkiye'de Bir İlke İmza Attı

İlbak Holding bünyesinde bulunan Ramada Plaza Tekstilkent, Türkiye’de hizmet veren oteller arasında bir ilke imza atarak hizmetinin her alanında geri dönüşümlü taş tozundan kağıt kullanımı uygulamasını hayata geçirdi.İlbak Holding tarafından işletilen Ramada Plaza Tekstilkent Otel, çevre politikası çerçevesinde hayata geçirdiği uygulama ile Türkiye’deki oteller arasında bir ilke imza attı. Açılışı geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Ramada Plaza Tekstilkent, hizmete girmesinin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen çevreci yaklaşımları ve sosyal sorumluluk politikası çerçevesinde ham maddesi ağaç yerine taş tozu olan ‘taştan kağıt’ kullanımını hizmetlerine taşıdı. Uygulama ile birlikte Ramada Plaza Tekstilkent Otel’de, özellikle satış ekibinin kullandığı kağıt çantalar, yiyecek-içecek hizmetlerinde sıkça kullanılan, özellikle misafirlere doğrudan ulaşan amerikan servisler taş tozundan üretilen ‘taştan kağıt’ ile sunulmaya başlandı. Bu proje ile ağaç kesimi konusunda bilinçlenmeye yönelik örnek bir uygulamanın hayata geçirilmesi amaçlandı.

Ramada Plaza Teksilkent Genel Müdürü Hüseyin Dikmen, “Ramada Plaza Tekstilkent olarak, üretim ve tüketim yoğunluğunun en fazla olduğu hizmet sektöründe ülkemizdeki diğer meslektaşlarımıza örnek olmak ve çevre bilinci ile bu konudaki farkındalığı artırmak adına taştan kağıt uygulamasını hayata geçirdik. Ramada Plaza Tekstilkent’de hizmetin her alanındaki basılı materyallerden, misafirlerimize doğrudan ulaşan yiyecek-içecek hizmetlerinde kullanılan malzemelere kadar kağıttan oluşan tüm materyallerde ‘taştan kağıt’ kullanıma alındı. Uygulamayı satış ekibinin sıkça kullandığı kağıt çantalar ile başlatarak, sonrasında yiyecek-içecek kısmındaki hemen hemen tüm malzemeleri taştan kağıt ile kullanmaya başladık. Bu uygulama ile birlikte sürdürülebilir çevre için sektörümüzde bir ilki başlatmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Ramada Plaza Tekstilent Oteli’nde uygulamaya geçirilen ‘taştan kağıt’, taş tozu ana maddesi ile oluşturuluyor. Taştan kağıt ayrıca, dayanıklı yapısı ile kullanım kolaylığı sağlamasının yanında doğada hızla çözülen geri dönüştürülebilir bir malzeme. Ramada Plaza Tekstilkent, taştan kağıt ile başladığı çevreci uygulamalarını hizmetlerinin her alanına taşımayı hedefliyor.

Ramada Plaza Tekstilkent hakkında

Ramada Plaza Tekstilkent, 15 Mart 2013 tarihinde misafirlerine kapılarını açtı. Konfor ve çeşitliliğin ön planda tutularak iş toplantıları için ideal bir merkez olarak tasarlanan Ramada Plaza Tekstilkent, Atatürk Havalimanı’na yakınlığı ve kusursuz teknik donanıma sahip farklı toplantı salonu seçenekleri ile misafirlerine yüksek kalitede bir hizmet sunuyor. Ramada Plaza Tekstilkent, iş odaklı konfor yaklaşımı ile beş yıldızlı bir iş oteli olmanın yanında yüksek kalitesi ile Show Kitchen konseptli restoranı, lobi bar, pastane, spa, hamam, spor salonu, açık ve kapalı havuz seçenekleriyle de misafirlerine geniş bir yelpazede hizmet veriyor.  

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ramada Plaza Tekstilkent, Ramada Plaza Tekstilkent ilbak holding, ilbak holding, taş tozundan kağıt, taş tozundan kağıt kullanımı