HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 24 Temmuz 2017

Şimdi İki Teker İle Özgürleşme Zamanı!

Magazinizmir
Bisiklet dünyasının renkli yüzü İKİ TEKER ile bisiklet keyfine ve çeşitliğine kavuşmak artık mümkün! Hem sağlık hem de eğlence veren bisikletin, yeni dönem modellerini , en çok tercih edilenleri ve İki Teker’in doğuşunu sahibi Turgut Bozuyuk ile konuştuk.

Turgut Bey, bize işinizden ve firmanızın geçmişinden bahseder misiniz?
2009 yılında bisikletleri elektrikli hale getirmek üzere elektrik kitleri ithal eden bir şirket olarak kurulduk. O zamanlar Türkiye’de çok yaygın değildi ama bütün dünyada trend olacağı belli olan bir üründü. Bizde Çin’den almaya başladık ve o günden beri ithal ediyoruz. Yaptığımız iş kısaca; bisikletleri elektrikli hale getirmek isteyen, bisiklet kullanmayı seven ama bunu yorulmadan yapmak isteyen kişilerin hayatını kolaylaştıracak bir çözüm üretmek olarak tanımlayabiliriz.
İstisnasız her bisikleti elektrikli hale getirebiliyoruz. Bu işlemi bisikletlere uyguladığımız için bisikletleri de portföyümüze katmaya karar verdik. Hem toptan, hem perakende satışa da böylelikle başladık.

Hangi tür bisikletleri ve hangi markaları bünyenizde bulunduruyorsunuz?
Pek çok markayla çalışıyoruz ve bunlar güncel olduğu sürece devam ediyoruz. İlk günden bugüne kadar devam eden markalar ise Cannondale, Schwinn ve bugünlerde popüler olan Le Grand.
Le Grand’ın özellikle vintage modelleri çok revaçta.

O nasıl bir model?
Aslında retro demek daha doğrU. 1955-1960 ya da 1970’li yıllarda yapılan modelleri özgünlüklerini koruyarak günümüze uyarlıyorlar. Geçmişe olan özlemle tekrar yorumlanınca hoşumuza gidiyor. Ama modern teknolojiyle üretilmiş modeller de var. Anlayacağınız bu işin başı var ama sonu yok.

Peki daha çok hangi modeller tercih ediliyor?
Bugün için şehir tur bisikletleri ve vintage modeller tercih ediliyor. Bu işin bisiklet kısmı ama buna dahil edebileceğimiz son zamanların trendi olan ürünümüz “Electrowind”. Bugün herkesin elde etmek istediği çok keyifli iki tekerlekli bir ürün.

Electrowind Cem Yılmaz’ın ve şimdilerde Şeyma Subaşı’nın binerken görüntülenen ürün mü?
Evetevet. Cem Yılmaz, Ozan Güven , ZaferAlgözbu bisikletlerle sokaklarda gezince daha da popüler hale geldi. Şimdi de Şeyma Subaşı bu bisikleti tercih edince bir hayli ses getirdi.

Electrowind’in özellikleri nelerdir ?
1000 watt gücünde motora sahip kalın tekerlekleri ve stili olan bir ürün. Tek pervaneli uçakların kullandığı kalın lastikleri kullanan, heybetli bir görünüme sahip, gidonunu tuttuğunuzda HarleyDavidson’a biniyormuş hissini yaşatan çok keyifli bir ürün. 52 kg bir ağırlığa sahip.

Aküsü ne kadar dayanıyor? Kaç km yol yapılabilir?
Bu aslında sizin yaptığınız yola ve kilonuza bağlı bir şey. Şöyle izah edelim, 30 ile 40 km arası yol yapabilirsiniz. Çok yokuş çıkarsanız bu 25 km de olabilir ama 40 km’den fazla yapabileceğiniz bir gücü olduğunu da söyleyebilirim. Örneğin düz yolda gidiyorsanız ve ortalama 80 kg ağrılındaysanız 40 km rahatça gidebilirsiniz.

Şehir içi için çok kullanışlı diyebiliriz. Peki şarj etmek için bitmesini mi beklemek gerek?
Lithium batarya kullanıyoruz. İstediğiniz zaman şarj edebiliyorsunuz. Bitmesini beklemeye gerek yok. Aynı telefonlarımızdaki gibi. Yani 18-20 km’lik bir yol kat ettiniz, oradan başka bir yere geçeceksiniz şarj edip öyle devam edebilirsiniz.

 

Elektrikli bisikletlerde olduğu gibi plaka takmak gerekli midir?
Ürünün karayolları uygunluk belgesi var ancak plaka takmak yasal zorunluluk ve sizin sorumluluğunuzda. 200 TL gibi bir meblağ ödeyerek plaka takabilirsiniz. Ehliyet gerektirmiyor.

Peki adresiniz tam olarak neresidir ? İsteyenler ürünleri nereden satın alabilir?
Alsancak Cumhuriyet Blv., 1476/1 sokağın tam kesişme noktasındayız. Toplam 80 m2’lik bir alandayız. Depomuz da var.

Mağazanız ve teknik servisiniz de bu adreste mi?
Evet. Her şeyi burada yapıyoruz. Markadan bağımsız hizmet veriyoruz. Bisiklet mekanik bir olay, çok spesifik parçalar söz konusu olmadığı takdirde her yerde bulunabilir. Electrowind, elektrikli bisiklet konusundaki deneyimimiz sayesinde kolayca hizmet verebiliyoruz.

İnternet sitenizden bahsedelim. Her türlü bilgiye kolayca ulaşabilir miyiz, satış yapılıyor mu ?
Web sitemiz www.ikiteker.com.tr markamızın tescilli ismidir aynı zamanda. Bazen mağazada stokta olmayan ürünlerimiz bile web sitemizde satışta olabiliyor. Şöyle ki, anlaşmalı olduğumuz firmalar aracılığıyla -onların tedarik zincirinden faydalanarak- ürün oradan direk müşteriye sevk edilebilir.

8 yıldır bu sektördesiniz ve rüştünü ispatlamış bir marka yarattınız, son olarak neler söylemek istersiniz?
Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak her yaştan müşterimize hitap etmeye çalışıyoruz. Sektördeki 8. Yılımızdan aldığımız güç ile bundan sonra da istikrarlı bir şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN