Sezer Doğan Anıldı !

İzmir basınının duayen isimlerinden Ege Telgraf Gazetesi Onursal Başkanı Sezer Doğan, ölümünün 10. yılında Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni ile anıldı.Ege Telgraf Gazetesi Onursal Başkanı Sezer Doğan’ın ölümünün 10’uncu yılında, Teknik Meslek Liseleri arasında gerçekleştirdiğimiz ve gelenekselleşmesini arzu ettiğimiz 2.Sezer Doğan ‘İzmir’in kadınları’ başlıklı Haber, Afiş ve Fotoğraf yarışması düzenlendi. Haber, Fotoğraf ve Afiş dalında 1., 2. ve 3. ile Ege Telgraf Gazetesinin kurucuları Nedim Çapman , Gürbüz Kipkurt, Süha Tekil adına mansiyon alan eserler açıklandı. Liseler arasında düzenlenen yarışma büyük ilgi görürken, yarışmaya İzmir’deki Bayraklı Ali Osman Konakçı Teknik Meslek Lisesi, Çınarlı Endüstri Teknik Meslek Lisesi, Çiğli İMKB Teknik Meslek Lisesi, Bayındır Teknik Meslek Lisesi’nden 75 öğrenci 3 dalda katılım gösterdi.

129 eser değerlendirildi

Sezer Doğan’ın kızı ve Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aylin Suphandağlı, törende yaptığı konuşmada “Geçtiğimiz yıl teknik meslek liseleri arasında yaptığımız 1.Sezer Doğan ‘İzmir’i düşlüyorum’ yarışmasından çok güzel sonuçlar çıktı. Yaşadığımız gurur tablosunu bu yılda devam ettirmek amacıyla yola çıktık ve arkadaşlarımızla bir konu üzerinde karar kıldık. Aklıyla mücadeleci ruhuyla kendine olan güveniyle ve tabi ki güzelliğiyle her zaman şehrimize ilkleri yaşatmış İzmir’in kadınlarını haberiyle, fotoğrafıyla, afişiyle gençlerimizden bizlere anlatmasını istedik. Gençlerimiz hazırlandılar, eserlerini bizlere teslim ettiler Ege Telgraf çatısı altıda birbirinden değerli 8 gazeteci dostumuzla Haberde 35, fotoğrafta 46, afişteyse 48 eser arasından biraz sonra sonuçlarını sizlerle paylaşacağımız sonuçları elde ettik” dedi.

“Sezer Doğan’ca yaşatmak zorundayız”

Babasını kaybetmesinin ardından 10 yıl geçmesine rağmen hala o kor ateşi içinde taşıdığını ifade ederek duygularını paylaşan Suphandağlı, “Amacım sizleri hüzne boğmak değill ama minicik de olsa sizlerle duygularımı paylaşmak istedim. Evet, dostlarım Aylin’in babası Sezer Doğan’dan başka bir de Gazeteci Sezer Doğan vardı. İzmir medyasının Sezer abisi. Dosttu, dara düşenin yardımcısı, iş arayanın, işten atılanın, ekonomik sıkıntıya düşenin, senelerce çalışıp basın kartı hakkı elde edemeyenin, yanındaki, arkasında ki Sezer abi. İşte bizler gazetecilerin Sezer abisini yaşatabilmek, kaybettiğimiz bir sevgiliyi dostumuzu anmak ve her sene aynı duygu selini yaşamak için Sezer Doğan’ı Sezer Doğan’ca yaşatmak zorundayız” diye konuştu.

Dereceye giren isimler

2. Sezer Doğan “İzmir’in Kadınları” başlıklı haber, afiş ve fotoğraf yarışmasında haber dalında birinciliği Aysel Şahin, ikinciliği Zişan Taş, üçüncülüğü ise Rabia Dumlu alırken, mansiyon ödülü de Enfal Duran’a verildi.

Fotoğraf dalında ise Kezban Toprak birinci olurken, ikinci Onur Artagan, üçüncü ise Gamze Öner oldu. Mansiyon ödülünü ise Hazel Sunal aldı.

Afiş dalında ödüllerin sahiplerinin de belirlendiği yarışmada birinciliği Lidya Gürler, ikinciliği Ayça Nur Bakırcıoğlu, üçüncülüğü ise Caner Kelici alırken, mansiyon ödülü ise Onur Yılmaz ve Ferhat Kara’ya verildi. Ayrıca yarışmaya katılan öğrencilere katılım belgesi takdim edilirken, dereceye girenlere laptop, tablet, mp3 player ve fotoğraf makinası hediye edildi.

Sezer Doğan

Ege Telgraf Gazetesi’nin Onursal Başkanı, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin eski Genel Sekreteri, Sezer Doğan, İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde görev yapan gazeteciyi yetiştirmişti. 2004 yılında vefat eden Sezer Doğan, gazetecilik mesleğine 1963 yılında Sabah Postası’nda spor muhabiri olarak başlamış, 1966 yılında da yıllar sonra sahibi olacağı Ege Telgraf Gazetesi’ne geçmişti. 1984 yılından beri Ege Telgraf’ın sahipliğini de üstlenen Doğan, vefatına kadar burada gazetecilik mesleğini sürdürmüş ve aynı zamanda yüzlerce gazeteciye de hocalık etmişti. İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin de uzun yıllar yönetiminde yer alan Sezer Doğan, yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik görevlerinde bulunmuştu.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Şebnem Bursalı,Aylin Suphandağlı, Tuğçe Doğaneli, Yiğit-Aycan Pazarlı, Hatice Nur Yavaş,Berna Sever, Nurten Doğan, Saadet Erciyas, Nilay Kökkılınç, Nefise Kömürcüler, Ayşe Saygın, Serpil Biner, Vecehat Aslan, Nurcan Tezol, Nurten Doğan, Reyhan Ünsalan, Melek Balseven,Ayla Karakılıç Öznur Karakurt,Meltem Özcan Ercan Doğu,İştar Kılıç Fuat Orkun Subaşı,Sevgi Günel Buket Kuzucuoğlu,Esra Dolgun,Selin yenigelen Nesrin-Melih Dizdaroğlu Aylin-Can Suphandağlı Filiz Nazlı,Kadir Kadıoğlu,Eda Çelik Eda Çelik, İştar Kılıç,Nurten Doğan,Aylin Suphandağlı,Latife Şencan