Poyrazcan’dan Fuar Seferberliği

Poyraz Grubu bünyesinde 6 yıldır Ege’nin en kaliteli zeytinyağlarını tüketici ile buluşturan Poyrazcan Gıda, bu yıl katılacağı fuarlarla yeni pazarlara yelken açacak.Geçtiğimiz ay ilk olarak Antalya’da düzenlenen ANFAŞ Antalya Gıda Fuarı’nda sergilediği ürünlerle ziyaretçilerin beğenisini kazanan Poyrazcan, yurtdışında ABD, Japonya ve Çin’deki fuarlara da ziyaretçi olarak katılarak zeytinyağı sektöründeki son trendleri ve gelişmeleri izleyecek.

Fuarda büyük ilgi..

Fuarların firmaların yeni pazarlara açılmasındaki önemini bildiklerini bu kapsamda gıda fuarlarına özellikle zeytinyağının ön plana çıktığı fuarları kaçırmadıklarını dile getiren Poyrazcan Gıda Genel Müdürü Soykan Yanya, geçen ay katıldıkları Antalya Fuarı’nda büyük ilgi gördüklerini söyledi. 19-22 Şubat tarihlerinde 4 gün süren fuarda birçok görüşme yaptıklarını, yeni iş bağlantılarına imza attıklarını anlatan Yanya, “Antalya EXPO Center’de yapılan fuardaki standımızda kaliteden hiçbir zaman taviz vermeden ürettiğimiz farklı ambalajlardaki zeytinyağlarımızı sergiledik. Kaliteden ödün vermeden ürettiğimiz zeytinyağları Fuarda büyük ilgi gördü. Biz iç piyasada ilk 5 marka içinde yer almayı amaçlıyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda stratejimizi oluşturduk. Fuarlar başta olmak üzere uyguladığımız agresif satış ve pazarlama taktiği ile bu hedefe en kısa sürede ulaşacağımızı düşünüyorum. Bu yıl içinde İstanbul'da 4-7 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek WordFood Fuarı ile birlikte yurtdışında Fransa Paris Sial ile Çin Fhc China 2014 fuarlarına da katılacağız” dedi.


İhracata da başlayacak

Sektörlerinde etkin olan bütün fuarlara katılmak istediklerini, bu yıl yurtdışında da önce fuarlara ziyaretçi olarak gideceklerini ifade eden Yanya, Geçen yıl dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Almanya'daki Anuga Fuarı'na ziyaretçi olarak katıldıklarını, bu yılda ABD, Japonya ve Çin’deki fuarları ziyaret edeceklerini vurguladı. Yurtdışında hedef pazarlarının Amerika Kıtası, Uzakdoğu ve Ortadoğu olduğunu anlatan Yanya, “Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımız sürdürüyoruz. Bu yıl sonuna kadar ilk ihracatımızı yaparak, ülkemize daha çok katma değer kazandırmak istiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız çok iyi gidiyor. İç piyasadan sonra yurtdışı pazarlarda da markamızı en iyi noktalara taşımak istiyoruz. Ekibimizle birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

KUTU KUTU

Yeni tesise taşınacak
Tekeli İTOB Organize Sanayi Bölgesi'nde 10 bin metrekare alana kurulan modern tesislerine kısa süre içinde taşınacaklarını vurgulayan Yanya, yeni fabrikaları ile çalışan sayılarını da artıracaklarını kaydetti. Yeni tesisleri ile yılda 4 bin ton üretim kapasitesine sahip olacaklarını anlatan Yanya, bu sayede taleplere daha kısa sürede yanıt vermeye başlayacaklarını sözlerine ekledi.
 


 

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tekeli İTOB Organize Sanayi, Poyrazcan,ANFAŞ Antalya Gıda Fuarı,Poyrazcan Gıda Genel Müdürü Soykan Yanya, Fuar